"Sandık Takip Sistemi ile YSK'nın sonuçları çelişiyor; 3-4 puan oynama var"

HDP resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada da “Sonuç ‘evet’ de çıksa ‘hayır’ da, sandıkların üçte ikisine itiraz edeceğiz. Bize ulaşan veriler, 3-4 puan düzeyinde manipülasyona işaret ediyor” ifadelerine yer verdi.


HDP, 70’ten fazla ilde 500 civarında merkezde kriz masası kurdu. Genel Merkez’de kurulan kriz masasında 30 kişi görev yaptı.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre, Sandık Takip Sistemi’nin de kurulduğu HDP’de, YSK’dan ve sandık başındaki partililerden gelen sonuçlar eşleştirildi.

Seçim sonuçlarını genel merkez binasında takip eden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, "YSK, referandumun meşruiyetine tamamen gölge düşürmüştür. Türkiye’de de hiçbir seçimde bu kadar büyük bir hukuksuzluğun ve usulsüzlüğün yapıldığı görülmedi. Mühürsüz pusulaların ve zarfların kullanılabilmesi, referandum sonuçlarını gayrimeşru hale getirmiştir. Hukuksuz karara itirazlar yapılacaktır" diye konuştu.

HDP resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada da "Sonuç ‘evet’ de çıksa ‘hayır’ da, sandıkların 3’te 2’sine itiraz edeceğiz. Bize ulaşan veriler, 3-4 puan düzeyinde manipülasyona işaret ediyor" ifadelerine yer verdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler