Rusya Ortadoğu Araştırmaları Merkezi: Türkiye, Ortadoğu kaosunun eşiğinde!

Rusya Ortadoğu Araştırmaları Merkezi, Türkiye'nin "Ortadoğu'da hakim olan kaosun eşiğine geldiğini" savunurken, "Erdoğan'ın kafasındaki 'güçlü Türkiye' için zafer niteliği taşımadığını" belirtti.


Rusya Ortadoğu Araştırmaları, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Diplomasisi Merkezi Başkanı Vladimir Avatkov, referandum sonucuyla ikiye bölünen Türkiye'nin "Ortadoğu'da hakim olan kaosun eşiğine geldiğini" belirtti.

Sputnik'in haberine göre düzenlenen bir basın toplantısında konuşan Avatkov, "Türkiye'deki referandum sonucu halkı yüzde 50'ye yüzde 50 olmak üzere ikiye böldü" dedi.

"SONUÇ, ZAFER NİTELİĞİ TAŞIMIYOR

Sandıktan çıkan 'Evet' oranının "Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kafasındaki 'güçlü Türkiye' için zafer niteliği taşımadığını" belirten Avatkov, "Bu pek de bir zafer değil. Eğer ‘Evet' oyu yüzde 60'ın üstünde olsaydı bu bir zafer olurdu. Şimdi Erdoğan'ın daha önce gerçekleştirmek istediklerini yapıp yapamayacağını kanıtlaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Avatkov, sözlerine şöyle devam etti:

"Bir de idam konusu gündemde, bunun için de referandum yapılabilir. Yani Türkiye'de önümüzdeki günlerde bir referandum dizisi gerçekleşebilir. Sonuçlar halkın ikiye bölündüğünü gösterdi. Bu da Türkiye'nin Ortadoğu'da hakim olan kaosun eşiğinde olduğunun göstergesi."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler