Rasim Ozan Kütahyalı: Her Biji Gele Kurd!

Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, bugünkü yazısında Kürt illerindeki referandum sonuçlarına değinerek, "Kürt halkı Türkiye'nin kaderini değiştirmiştir ve Batı devletlerini de şoke etmiştir" diye yazdı.


Rasim Ozan Kütahyalı'nın gazetede yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"...16 Nisan 2017'de gördüğümüz şey ise bu ihtilalin Kürtler olmadan ilerlemesinin imkansız olduğudur.

Dehşet sosyal tecrübesi ve derin politik bilgeliğiyle Kürt halkı Türkiye'nin kaderini değiştirmiştir ve Batı devletlerini de şoke etmiştir...

***

16 Nisan referandumuna tartışmasız en çok Kürt yurttaşlarımız damgasını vurmuştur. 16 Nisan referandumunda 'Evet' çıkmasını samimiyetle isteyen herkes ama herkes bu yazımın başlığını haykırmalıdır.

Her Biji Gele Kurd yani Çok Yaşa Kürt halkı... Çok Yaşa...

***

Bu ihtilalin lideri Erdoğan 16 Nisan sonuçlarını yorumlarken konu Kürtlerin kritik desteğine geldiğinde telaffuzu hafif titredi ve çatallaştı. Çünkü Erdoğan haklı olarak duygulandı. PKK'nın kalesi zannedilen yerlerde bile Kürtler beklenmedik oranlarda Erdoğan'a destek vermişti. Eski düzenin değil ihtilalin saflarında durmuştu Kürtler...

***

İhtilal, sekülarist milliyetçiler ile yol yürünemeyeceğini ve bu kesimin Kemalizmin sağcı tabanı olduğunu 16 Nisan'da anlamıştır.

Bu kafanın ulusalcı faşistlerden hiç farkı yoktur. Bunlar Kemalist vesayet rejiminin devamından ve Erdoğan'ın kellesinin uçmasından yanadır. 16 Nisan'da bunu bir kez daha ispatladılar. Bu ülkede gerçek bir yerli ve milli ittifak bu faşistlerle değil Kürt halkı ile kurulabilir ve biliyorum ki kurulacaktır.

Şüphesiz ki Kürt toplumu Erdoğan ihtilaline, bu ihtilal ise Kürtlere mahkumdur. Bu gerçeği kim unutursa 2019'da kaybeder..."


ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler