Rakka Sivil Meclisi kuruldu; Eş Başkanlar belirlendi

Rakka'ya yönelik operasyonlar devam ederken, Rakka Sivil Meclisi'nin kurulduğu bilgisi paylaşıldı . Edinilen bilgilere göre, IŞİD'den alınan bazı yerleşim alanlarının, Rakka Sivil Meclis'ine devredileceği açıklandı.


ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun hava desteğiyle Rakka’yı IŞİD’den temizleme operasyonunu sürdüren Demokratik Suriye Güçleri, (DSG) IŞİD sonrası için sivil yönetim hazırlıklarını somutlaştırdı.

Demokratik Suriye Meclisi, Rakka Sivil Meclisi'nin kurulduğunu duyurdu. Rakka Sivil Meclis Kuruluş toplantısını 9 aylık süren hazırlık çalışmalarının ardından dün yaptı. Toplantı, Rakka'nın kuzeyindeki Ayn İsa Kasabası’nda yapıldı.

Kürt, Arap ve Türkmen halklarından 110 delegenin katıldığı toplantının ardından sonuç bildirgesi okundu.

Rakka Sivil Meclisi'nin ilan edildiği belirtilen bildirgede, "Kent kurtarıldıktan sonra toplumsal adalet, hizmet, sağlık, savunma, eğitim, kadın, gençlik ve basın-yayın alanlarında halkın kendi işlerini yürütmesi için katılımcılar tarafından 'Rakka Sivil Meclisi' kurulmuştur. Meclisin ilanıyla beraber Leyla Mustafa ve Mehmud Bersan, eşbaşkan olarak seçilmiştir" denildi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler