PYD, 'Kuzey Suriye' yerine 'Kürdistan' diyenlerin evlerine el koyuyor! Kürdistan Bayrağı'nı haram kıldılar!

PYD yani PKK, Kuzey Suriye olarak adlandırdığı Batı Kürdistan'da Birlik Partisi yöneticinin evine el koydu! Ayrıca KCK açıklamasında, "Kürdistan Bayrağı Kürt devleti istemenin sembolüdür bunun için red ediyoruz" açıklamasını yapmışKürt devleti'ne karşı olduklarını bunun için Kürdistan bayrağının Kerkük, Süleymaniye, Erbil gibi Kürt illerde asılmasına karşı olduklarını söyledi. İlgili açıklamaların linkleri ve kaynakları haberimizin sonunda.

KÜRDİSTAN TARİHİ'NDE İLK!

Kürdistan tarihi'nde ilk kez siyasi bir Kürt partisi "Kürdistan" ismini yasaklıyor, bayrağını haram kılıyor, karşı çıkanları Kürtlük adına infaz ediyor, evlerine el koyuyor. Daha da ilginci Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kerkük'te Kürdistan bayrağının asılmasına karşı olduğunu açıklarken, KCK yani PKK ve PYD her yerde (Erbil'de bile) asılmasına karşı olduğunu açıkladı.

EVİNE EL KOYDULAR

Birlik Partisi yöneticisi olarak Birlik Partisi'nden Fuat Eliko yaptığı açıklamada PYD mahkemesinin Qamişlo'daki evine el koyma kararı aldığını söyledi.

KÜRDİSTAN İSMİ BAYRAĞI YASAK!

PYD ve PKK'nin Batı Kürdistan'da Kürdistan ismi be bayrağını yasaklamış "Kuzey Suriye" olarak resmiyete geçirmiştir.

"KÜRDİSTAN İÇİN 'KÜRDİSTAN' DEMEK VATANA İHANET"

Fuat Eliko ve yöneticisi olduğu Birlik Partisi bu ve bunun gibi girişimlere itiraz etmiş buranın Kürdistan olduğunu söylemişti. Bu yüzden PYD ve PKK, Eliko'nun vatana yani Kuzey Suriye'ye ihanet ettiğini söyleyerek, evine mal ve mülklerine el koydu.

KCK'YE GÖRE, KÜRT DEVLETİ VE BAYRAĞI HARAM, KÜRDİSTAN İSMİ YASAK

Kürtlerin liderliğini yapan Türk asıllı Rıza Altun 'Rojava', 'Kürdistan' isimlerinin bölücülük olduğunu söylemiş, bu isimlerin bir daha kullanılmaması emrini vermişti aynı açıklamada 4 parçada Kürdistan Devleti kurmanın haram olduğunu söylemişti. Altun, Kürtlerin Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğü, Kürdistan devletinin kurulmaması için bunca şehit verdiklerini de sözlerine eklemişti. Rıza Altun'un açıklama linkleri haberimizin sonunda... Cemil Bayık, Duran Kalkan ve Hatip Dicle, Recep Tayyip Erdoğan gibi Kerkük'te Kürdistan bayrağının dalgalandırılmasına karşı olduklarını söylerken, PKK yöneticisi Mustafa Karasu "Kürdistan Bayrağı Kürt Devlet istemenin sembolüdür, onun için redd ediyoruz" demişti.

KONU İLE İLGİLİ HABERLER:

1- KCK'li Rıza Altun yineledi: Kürt devleti kurmak haram - Bölücü 'Rojava' ve 'Kürdistan' isimlerine karşıyız

2- Rıza Altun: Irak’ın Birliği Temelinde Siyaset Yapan Güçler, Doğru Güçler, KDP Yanlıştır

3- Rıza Altun: Kürt devleti istemiyoruz / KDP'nin devlet kurma oyununa gelmeyin / Halkların kardeşliği..

4- Kürdistan Ulusal Kongresi neden gerçekleşmedi? / Barzani'nin Öcalan espirisi

5- PKK'li Karasu'dan "Kürdistan Bayrağı" açıklaması: Kürt Devlet istemenin sembolüdür, reddediyoruz!
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler