PYD Eş Başkanı Müslim’den ABD’ye destek: İnanıyorum ki bu saldırı...

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Suriye Ordusu’nun ABD’nin Suriye’ye saldırmasına destek vererek, “Ümit ediyorum ki bu sadece Suriye rejimiyle sınırlı kalmaz ve sivilleri kendisine hedef alıp kimyasal silah kullanan diğer taraflardan da hesap sorulur” dedi.


ABD'nin, Suriye’deki İdlib kentindeki Han Şeyhun kasabasında sivillere karşı kimyasal silah kullandığı iddiasıyla Suriye rejimine yönelik füze saldırısına PYD Eş Başkanı Salih Müslim’den de açıklama geldi.

Amerika’nın Sesi Kürtçe Yayın Bölümü’ne konuşan Salih Müslim: "Yaratılan atmosferden dolayı Amerika, Suriye askeri güçlerini vurmaya mecbur kaldı. Ümit ediyorum ki bu sadece Suriye rejimiyle sınırlı kalmaz ve sivilleri kendisine hedef alıp kimyasal silah kullanan diğer taraflardan da hesap sorulur. İnanıyorum ki bu saldırı olumlu sonuçlar ortaya çıkaracaktır, çünkü siyasi çözüme inanmayanlar doğru yola geri dönecek ve savaşın devamlılığının sonuç vermeyeceğini anlayacaklar. Amerika doğrudan bu meselenin içinde yer alıyor ve sessiz kalamaz," dedi.

PYD lideri Müslim, değerlendirmesinde "Terörizme karşı global bir mücadele verilmeli çünkü terörizm bütün insanlık için bir tehdittir" dedi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler