PKK'nin kaçırdığı 8 Kürt komutan hakında bilgi istendi!

Kürdistan İnsan Hakları Örgütü, YPG / PKK'ye seslenerek 4 yıl önce kaçırdıkları 8 Kürt komutanın durumu hakkında bilgi vermelerini istedi. Suriye ordusundan ayrılarak Kürdistan'a sığınmak isteyen bu komutanlar kaçırılmıştı.

KÜRDİSTAN BÖLGESİ'NE SIĞINMAK İSTEMİŞLERDİ

4 yıl önce Suriye Ordusu'ndan ayrılarak Kürdistan Bölgesi'ne (Güney Kürdistan) sığınmak isteyen 8 Kürt komutan sınırda YPG / PKK tarafından kaçırılmış, halen kendileri hakkında hiç bir bilgi alınamamıştı.

BİR DAHA BİLGİ ALINAMADI

Kürdistan İnsan Hakları Örgütü, açıklamasında 4 yıl önce, 16 Nisan 2013'te, 8 Kürt komutanın Suriye Ordusu'ndan ayrılarak Kürdistan Bölgesi'ne sığınmak istediğini, ancak YPG / PKK kaçırıldıklarını, o zamandan beri hiç bir bilgi alınamadığı kaydetti.

"GÜNAHLARI YPG / PKK'NİN BOYNUNA"

Açıklamada "PKK bunlar hakkında bilgi vermelidir, onların başına bir şey gelirse günahları PKK'nin boynunadır" denildi.

PKK: BİR DAHA BU KONU AÇILMASIN!

Ayrıca geçen sene Suriye Muhalefeti ile YPG / PKK arasında bir görüşme gerçekleşmiş, bu 8 Kürt komutanın durumu hakkında bilgi istenmişti. PKK bu konunun bir daha açılmamasını istemiş bu yüzden görüşmeler son bulmuştu.

PKK / YPG KÜRT PARTİLERİNE NEFES ALDIRMIYOR

Bunun yanı sıra, KDP başta olmak üzere değişik siyasi partilerden 30'un üzerinde sivil siyasetçi PKK / YPG tarafından katledildi, gözaltına alınan onlarcasından hiç bir haber alınamıyor. Ayrıca "Kürdistan" ve "Rojava" ismleri, Kürdistan ulusal bayrağı, Batı Kürdistan'da (Rojava) PKK / YPG tarafından yasaklandı.

KÜRDİSTAN'I ARAPLAŞTIRIYORLAR

Newroz için Kürdistan bayrağı diken kadın terziler PKK / YPG'den kaçarak Erbil'e sığındı.  Bu hak ihlalleri yüzünden Batı Kürdistan'daki (Rojava) Kürtler ülkelerini terkediyor, yerine Araplar yerleşiyor. Örneğin nüfus ve coğrafya olarak Kürt kenti olan Qamişlo artık ezici Arap nüfusu yoğunluğuna sahip.

Gre Spi esnafları ise açıklamalarında "Alışveriş yapmaya gelenler hep Arap, Kürtler yok denecek kadar az. Özellikle çocuk ve gençlerden Kürt müşteri yok denilebilir. Bu durum Kürtlerin memleketlerini terkedip Araplar'ın yerlerine geldiğini gösteriyor" diyor.

PKK'NİN KODLARINDA VAR

PKK lideri Abdullah Öcalan İmralı'daki açıklamalarında 16 bin PKK gerillası'nı Kürt milliyetçisi oldukları ve Kürt devleti talep ettikleri için kendisinin öldürttüğünü, böylece "halklar" ve "Türkiye" için büyük hizmetler ettiğini söylemişti. Öcalan'ın ilgili konuşmalarını izlemek için burayı tıklayın.

İlgili Haber - Tıkla: Qamişlo! Kürtler terkediyor, Araplar yerleşiyor - Artık her açıdan Arap şehri oldu!

PKK'nin kaçırdığı Kürt komutanların isimleri ve memleketleri şöyle:

Muhammed Halil Ali, Bab Kenti'nden / Helep,

Muhammed Heysem İbrahim, Efrin,

Muhammed Kule Hayri, Efrin,

Hasan Oso, Efrin,

Behzad Nehso, Efrin

Şevki osman,  Efrn,

Hüseyin Bekir, Efrin,

Ednan Berazî, Kobani.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler