PKK tarafından kaçırılan İsveçli gönüllü Peşmerge yaşadıklarını anlattı

Kurdish sweedish fighter Tony Ekman, Peshmerga PKK Kurdistan KDP
IŞİD (DAEŞ) ve PKK tarafından Şengal sınırında kaçırılan ve öldürülmekten iki kere kurtulan İsveçli gönüllü Peşmerge Tony Ekman, PKK tarafından kaçırılış hikayesini Aftonbiladt gazetesine anlattı.

"IŞİD'DEN KORKMADIM AMA PKK'DEN KORKTUM"

Kendi ülkesi de IŞİD’e karşı Uluslararası Koalisyon üyesi olan Tony Ekman DAİŞ’e karşı savaşmak üzere Peşmerge saflarına katılmıştı. Savaş cephesinde IŞİD’in bomba ve bomba yüklü araçlarından hiç korkmadığını anlatan Ekman, PKK tarafından kaçırıp fotoğrafları çekilip video kaydı alınınca ise IŞİD’lilerin yaptığı gibi video kaydının sonunda PKK tarafından öldürüleceğinden çok korktuğunu ifade etti.

İlgili haber / Tıkla - Şengal'de hangi amaçla, neler oluyor? 14 Madde'de harita-video-resimli anlatım!

ZORLA İMZA ATTIRDILAR

Ekman İsveç gazetesine yaptığı açıklamada, “Doğrusu beni öldürmelerinden çok korktum. Suriye’ye götürüp orada hapsedileceğimi düşünüyordum. PKK’liler önüme bir kâğıt koyup okumamı söylediler. Sonra da kendi isteğimle PKK’ye katıldığımı söylememi istediler” dedi.

Geçtiğimiz ay İsveç’teki kardeşi ile telefon yoluyla irtibat kurduktan sonra PKK tarafından kaçırılması İsveç medyasında gündem olan Tony Ekman, PKK’lilerin bu durumdan korktuğunu ve kendisini serbest bıraktıklarını söyledi.

ŞENGAL SINIRINDA KAÇIRILDI

Bir yıldan fazla bir süredir Peşmerge saflarında görev yapan İsveçli gönüllü Peşmergeyi PKK’liler Şengal sınırında kaçırmış, ardından Ekman’ın kendi isteğiyle PKK saflarına katıldığını içerek bir videoyu yayınlamıştı.

KURDİSAN 24 TV GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARMASAYDI, 16 BİN GERİLLA GİBİ ÇATIŞMADA ÖLDÜ SÜSÜ VERİLEBİLİRDİ!

Olayı araştıran Kürdistan24 TV ise Ekman’ın kaçırıldıktan sonra kendi isteğiyle PKK’ye katıldığı yönünde açıklama yapmaya zorlandığını duyurmuştu.

ABİSİ: KÜRTLERE YARDIM İÇİN PEŞMERGEYE KATILMIŞTI

Tony’nin kardeşi de verdiği bilgilerde, ağabeyinin PKK tarafından hapsedildiğini, onun sadece Kürtlere yardım etmek için Peşmergeye katıldığını ve serbest bırakılmasını ümit ettiğini söylemişti.

İSVEÇ ORDUSU'NDA 3 YIL GÖREV YAPMIŞTI

İsveç ordusunda üç yıl görev yapan Tony Ekman, Peşmerge saflarına katıldıktan sonra Şengal sınırındaki cephelerde görev yapmıştı. Tony’nin görev yaptığı cephelerde şuan DAİŞ tehlikesi kalmamış durumda.

PKK'NİN PEŞMERGE VE KDP DÜŞMANLIĞI, KÜRDİSTAN DEVLETİ DÜŞMANLIĞINA DAYANIYOR 


İsveçli Tony Ekman gibi Peşmergeler Bağımsız Kürdistan devleti için savaşırken, PKK'nin ideolojisine göre Kürt devletinin insanlık için zararlı ve haramdır. PKK'nin  Peşmerge düşmanlığı ve kaçırma girişimleri esasen bu sebebe dayanıyor.  PKK son 3 yılda başta KDP'li olmak üzere 30'un üzerinde Kürt devleti talebinde bulunan Kürt sivil siyasetçiyi katletti. Öcalan ise İmralı notlarında 16 binden fazla PKK gerillasını Kürt Milliyetçisi oldukları için öldürttüğünü söylemişti. Öcalan ayrıca KDP'ye karşı olmalarının sebebini "Barzani'nin toprak talebinde bulunarak Kürt devleti kurmak istemesi" olarak açıklamış, İmralı notları'nda (Özgür Gündem 2002) "PKK var olduğu sürece Barzani'nin Kürt devleti kuramasına izin vermeyeceğiz" demişti.

İlgili haberler:

+ KCK yineledi: Kürt devleti kurmak haram - Bölücü 'Rojava' ve 'Kürdistan' isimlerine karşıyız!
+ Salih Müslim Avrupa parlamentosunda "Kürdistan devletine karşıyız" dedi
+ Video - Bahoz Erdal da artık Kürt devletine karşı olduğunu açıladı
+ Kürdistan Ulusal Kongresi neden gerçekleşmedi? / Barzani'nin Öcalan espirisi
+ Hatip Dicle'den Ulusal Kongre çağrısı! "Barzani Kürt Devleti 'nin kurulmasına engel olmalı" demişti!
+ Şengal'de hangi amaçla, neler oluyor? 14 Madde'de harita, video, resimli anlatım!
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler