Perinçek: PKK'yi esas hedef gören stratejiye darbe indirildi

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul'da bir basın toplantısı düzenleyerek, ABD’nin Suriye’ye yönelik bombardımanını değerlendirdi.


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek "PKK ve IŞİD’e ve Suriye’deki bütün terör örgütlerine kritik bir durumda destek sağlandı" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“ABD, Tayyip Erdoğan yönetimini yalnızlaştırmada çok önemli bir adım attı. Binali Yıldırım hükümeti devre dışı bırakıldı. Beştepe’deki Paralel Hükümet yönetime el koydu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bölgede PKK’yı esas hedef alan stratejisine darbe indirildi. Türkiye ile Suriye’nin masaya oturması kararı bombalandı. İran-Rusya-Türkiye’nin Moskova Bildirgesiyle başlayan Astana sürecine darbe indirildi. İsrail’in konumu güçlendirildi.

Trump, ABD Derin Devletine “beni devirmeyin” mesajı verdi. Tayyip Erdoğan yönetimi, PKK ve IŞİD başta olmak üzere Suriye’deki bütün bölücü ve yobaz terör örgütleriyle aynı safa düştüğü için, Halk Oylamasındaki Evet oyları sert bir inişe geçti. Suriye’de kimyasal silah kullanılmasından kazançlı çıkan, ABD’dir ve İsrail’dir.”

Perinçek "Şu anda PKK ve IŞİD sevinçten göbek atıyor. ABD bombardımanı Suriye’deki terör örgütlerinin hepsi tarafından sevinçle karşılandı. En çok sevinen ise, PKK ve IŞİD. Çünkü Türkiye ile Suriye işbirliğinin bombalanması, bölücü terör örgütünün ve yobaz terör örgütünün rahat nefes almasını sağladı" iddiasında bulundu.

ABD’nin Batı Asya’daki bir numaralı hedefinin Türkiye ve Erdoğan yönetimi olduğunu söyleyen Doğu Perinçek "Çünkü Türkiye, ABD’nin Kürdistan planını, daha doğru ifadeyle İkinci İsrail planını bozuyor. ABD’nin resmî ve yarı resmî kurumlarının açıklamalarına bakınız, Tayyip Erdoğan yönetimi için kullanılan sıfatlar, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti ve İran yönetimleri için kullanılan sıfatlardan farksız. Suriye’de kimyasal silah kullanılmasından sonraki sürece bakınız, hiçbir güç Tayyip Erdoğan yönetimi kadar güven kaybına uğramadı. Tayyip Erdoğan yönetimi ABD’nin oltasına takılmıştır ve bölgede tutunacağı dal kalmamıştır. Böylece ABD’nin Tayyip Erdoğan’ı devirmesi koşulları daha da olgunlaştırılmış bulunmaktadır.  Suriye’de kimyasal silah kullanılması, Rus uçağının düşürülmesiyle aynı sonuçları getirmiştir” dedi.

Açıklamasında "ABD bombardımanını asıl destekleyen güç, Beştepe’deki Paralel Hükümettir. Binali Yıldırım Hükümeti devre dışı bırakılmıştır. Paralel Hükümet bu olayda da yönetime el koymuş bulunmaktadır” iddiasında bulunan Perinçek “Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK’yı hendeklere gömen ve Fırat Kalkanı Harekâtıyla sınır ötesinde takip eden iç ve dış uygulamalarında PKK’yı birinci hedef alıyordu. ABD bombardımanı, bu stratejik konumlanmaya da darbe indirdi" diye konuştu.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler