Baydemir: İnşallah akşam büyük bir sevinç yaşayacağız

Ankara'da oy kullanan HDP Urfa Milletvekili ve Parti Sözcüsü Osman Baydemir, ''Hayır çıkacağı açık, İnşallah akşam büyük bir sevinç yaşayacağız'' diye konuştu.


HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, Ankara’da Necla Kızılbağ Ortaokulu’nda oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "Yeni bir kapının açılmasına vesile olsun. Sonuç itibariyle demokrasi kazansın, özgürlükler kazansın, memleket kazansın. Onurlu bir barışın kapısı açılsın" dedi.

HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir, HDP Kadın Sözcüsü Dirayet Taşdemir ile HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, Nadir Yıldırım ve Ertuğrul Kürkçü Ankara'da aynı okulda oy kullandı.

Çankaya’nın Dikmen semtinde bulunan Necla Kızılbağ Ortaokulu'nda oylarını kullanan milletvekilleri, oylarını “Hayırlı olsun” diyerek sandığa attı. Oy kullandıktan sonra milletvekilleriyle birlikte açıklama yapan Baydemir, "Bir kez daha Hayırlı olsun, Hayırlara vesile olsun. Yeni bir kapının açılmasına vesile olsun. Sonuç itibariyle demokrasi kazansın, özgürlükler kazansın, memleket kazansın. Onurlu bir barışın kapısı açılsın" dedi.

"AKŞAM BÜYÜK SEVİNÇ YAŞAYACAĞIZ"

Bugün sandığa giren neyse kayıtlara geçenin de o olmasını istediklerini söyleyen Baydemir, en ufak bir çatışma ve husumetin yaşanmadığı bir referandum günü olmasını diledi. Referandum sonucunda "Hayır" sonucunun çıkacağının çok açık olduğunu söyleyen Baydemir, ülkenin yeni bir sayfanın açılmasına ihtiyacı olduğunu dile getirdi.

Bugün oy kullanmak kadar sandığa giren iradenin eksiksiz korunmasının da önemli olduğunu vurgulayan Baydemir, "Ben bir kez daha emek sarf eden çaba sarf eden ve bir hayır kapısı açılmasına katkısı olanlara şimdiden teşekkürlerimi, şükranlarımı ifade etmek istiyorum. İnşallah akşam büyük bir sevinç yaşayacağız. Ama yaşadığımız sevinç miskali zerre kadar komşularımızı rahatsız etmeyecek. Ben bir kez daha Hayırlı olmasını diliyorum, barışa özgürlüklere kapı aramasını diliyorum" diye konuştu.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler