Kılıçdaroğlu'ndan son 'anket sonuçları' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum anketlerine ilişkin yaptığı açıklamada, "Hayır'ların önde olduğu görülüyor. Bazı araştırmalarda 'Evet' 1-2 puan önde oluyor. Ama 'Hayır'ın galip geleceğini düşünüyoruz" dedi.


Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin oylamaya sunulacağı referanduma sayılı günler kala, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, anket sonuçlarını değerlendirdi. “Hayırların önde olduğu görülüyor. Bazı araştırmalarda ‘evet’ 1-2 puan önde oluyor. Ama hayır geleceğini düşünüyoruz” diyen Kılıçdaroğlu, tüm seçmenlere sandığa gidip oy verme çağrısında bulundu.

Habertürk’ten Kübra Par‘a konuşan Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da yapılacak referandum için şu değerlendirmede bulundu:

"Finale yaklaşıyoruz. ‘Hayır’ların önde olduğu görülüyor. Bazı araştırmalarda “Evet” 1-2 puan önde oluyor. Ama ‘Hayır’ın galip geleceğini düşünüyoruz çünkü ülkede bir rejim değişikliği yapıyorlar ve bu toplumsal bir uzlaşmayla gerçekleşmiyor.

Anayasa değişikliğiyle, birine bir yetki verebilirsiniz veya seçim seklini yeniden düzenleyebilirsiniz. Ama rejimi değiştiriyorsanız ve bunu da bir oldubitti ile toplumun önüne koyup oradan sonuç almak istiyorsanız, bu doğru değil.

Herkes sandığa gidip oyunu kullansın, kesinlikle ‘Hayır’ çıkacak. Bir daha söylüyorum: Herkes sandığa gidip oyunu kullansın, kesinlikle “Hayır” çıkacak! Çünkü bu ülkenin insanları demokrasiyi benim­sedi, tek adam rejimi istemiyor.

Tek adam rejiminin ülkeye felaket­ler getireceğini biliyor. Suriye, Irak, Libya gözlerinin önünde, Çavuşesku göz­lerinin önünde. Bütün bu tabloya bakıldığı zaman, sandığa gidilip oy kullanılacak ve ‘Hayır’ oyu çıkacak. Dolayısıyla, kimse de hayal kırıklığına uğramayacak."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler