KCK'den 'açlık grevine son verin' çağrısı!

Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK), Türkiye’deki cezaevlerinde süren açlık grevi eylemlerinin sona erdirilmesi çağrısında bulundu.


Kürdistan Topluluklar Birliği (KCK), Türkiye’deki cezaevlerinde süren açlık grevi eylemlerinin son bulması çağrısında bulundu.

KCK’den yapılan açıklamada, "Tutsaklar eylemleriyle AKP ile MHP faşizmine karşı yürütülen demokrasi mücadelesini güçlendirmişlerdir. Bu açıdan bu direnişin daha fazla uzatılmasına gerek kalmamıştır" denildi.

"Bizler de halkımız da gündemleşen konuların takip edilmesi ve bu yönlü mücadelenin başka yol ve yöntemlerle verileceği inancıyla süresiz dönüşümsüz açlık grevinin bırakılmasını istiyoruz" ifadelerinin yer aldığı açıklamada şunlar kaydedildi:

"300 civarındaki arkadaş ölüm orucunu sürdürürken, binlerce tutsak da dönüşümlü açlık grevi yürütmektedirler. Tutsakların bu düzeyde kapsamlı direniş içine girmek durumunda kalmaları, AKP ile MHP faşist iktidarının Kürt düşmanlığını İmralı başta olmak üzere zindanlardaki uygulamalarıyla daha katmerli hale getirilmesi sonucudur.

Direnişçilerin talepleri artık özgürlük hareketimizin, halkımızın ve kamuoyunun talepleri haline gelmiştir.Başta İmralı olmak üzere tüm zindanlardaki baskıların ortadan kalkması konusunda üzerimize düşün sorumluluk bundan sonra daha duyarlı biçimde yerine getirilecektir. Bu çerçevede halkımız ve demokratik güçlerden gelen talepler de dikkate alınarak ölüm sınırına gelen eylemler derhal sonlandırılmalıdır."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler