İslam İşbirliği Teşkilatı ve Körfez İşbirliği Konseyi'nden ABD’ye destek

İslam İşbirliği Teşkilatı ve Körfez İşbirliği Konseyi, ABD'nin Suriye'deki operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Memnuniyet duyduk" dedi.


 İslam İşbirliği Teşkilatı ve Körfez İşbirliği Konseyi, ABD'nin Suriye'deki Operasyonu'na ilişkin, 'memnuniyet duyduk' açıklamasında bulundu.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT)'den yapılan yazılı açıklamada, "ABD'nin Suriye'deki askeri hedeflere yönelik operasyonları doğal ve bekleniyordu. Operasyon, Suriye rejiminin masum sivillere yönelik kimyasal silahla saldırısına karşı yapıldı." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, "uluslararası toplumu, tüm bölgeye güven ve istikrarın yayılması için Suriye’ye müdahale edilmesi yönünde çağrıda bulunuyoruz" sözlerine yer verildi.

ABD’nin Suriye’ye yönelik operasyonuna değinilerek, "Ülkenin askeri operasyonlara maruz kalmasının sorumlusu, kan dökme ve yıkımda ısrar eden, Suriye halkının acılarını sonlandıracak bütün girişimleri boşa çıkaran ve kimyasal silahları kullanarak uluslararası topluma meydan okuyan rejimdir."

(Körfez İşbirliği Konseyi) KİK'ten yapılan yazılı açıklamada, "ABD'nin, Suriye'nin Han Şeyhun beldesinde kimyasal silah kullanan rejim güçlerine yönelik operasyonunun memnuniyetle karşılıyoruz" denildi.

Genel Sekreter Abdullatif bin Raşid ez-Zeyyani'nin imzasını taşıyan açıklamada şunlar kaydedildi.

"KİK, bu operasyonun, Suriye halkını öldüren ve göçe zorlayan rejimin barbarca saldırılarına caydırıcı olmasını ümit ediyor. KİK üyesi ülkeler olarak, ABD'nin, Ortadoğu'da akan kanı bitirmeyi amaçlayan ve bölgeye barışı getireceğine inandığımız vizyonunu destekliyoruz. Başkan Donald Trump'ın yönetimindeki ABD'nin gösterdiği kararlılık, bölgedeki krizlerin çözüme kavuşmasına ve Suriye rejiminin saldırıları sonucu yerinden olan sığınmacıların acılarını hafifletmeye yardımcı olacaktır."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler