"Irak Parlamento başkanı bağımsızlık karşıtı Kürt kadını olacak"

Foto: Ala Talabani (Bağımsız Kürdistan'a karşı duruşa sahip)
Medya ve Araştırmalar kurumu Dar el-Selam temsilcisi Hadi Celo Mere, önümüzdeki dönemde Irak Parlamento başkanının bir Kürt kadın olacağı ve bunun Ala Talabani olabileceğini iddia etti.

"IRAK'TA YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR"

Merê açıklamasında, Irak'ı yeni bir dönemin beklediğini, sözlerinde durmayan milletvekillerinin halka verdiği sözleri yerine getirmesi için baskı altına alınacağını söyledi.

Bu yeni dönemde bu yönlü baskıların artacağı kaydedildi.

"YENİ BAŞKAN KÜRT KADINI OLACAK"

Merê açıklamasında "Makamlarda değişiklikler olacak, Cumhurbaşkanı yardımcısı vasfı ola Parlamento Başkanlığı makamında da değişiklik yapılması bekleniyor. Bunun da bir Kürt kadına verileceğini ön görüyruz, çünkü Kürtler Araplar gibi değildir, Araplar sadece erkeklerin yönetici olmasından yanadır." dedi.

"ALA TALABANİ NEDEN EN YAKIN İSİM"

Araştırmalar merkezi temsilcisi açıklamasında "Ala Talabani'nin Arplar ile iyi ilişkiler içinde olan bir siyasetçi olduğunu" söyledi.

"KÜRTLER CUMHURBAŞKANLIĞI YERİNE, MECLİS BAŞKANLIĞI İSTİYOR"

Kürtlerin Cumhurbaşkanlığı yerine Meclis Başkanlığı makamını istedikleri bunun sebebininde Irak'ta Cumhurbaşkanlığı'nın sadece sembolik bir makam olduğu bilgisi verildi.

ALA TALABANİNİ BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN'A KARŞI

Celal Talabani'nin liderliğini yaptığı Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB / YNK) Grup Başkanı Ala Talabani demokratik, çoğulcu IRAK'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ'nden yana bir düşünceye sahip.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler