"HAYIR önde, AA'nın sonuçları yanlış" iddiası

MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özdağ, Yüksek Seçim Kurumu'nda (YSK) oyların ancak yüzde 70'inin açıldığını iddia etti. MHP Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, canlı yayında kritik bir iddia ortaya attı. "Oy deposu sayılan büyük tüm şehirlerde HAYIR önde ise nasıl EVET kazanmış oluyor" sorusu soruldu! Ayrıca "Neden geçersiz oy bilgisi yok" denildi!

MHP'li muhalif Meral Akşener ise "Anadolu Ajansı'nın televizyonlara yansıtılan sonuçlarının yanlış olduğunu, HAYIR'ın %52 oranında olduğunu" söyledi. Akşener sonuçları YSK'daki Milletvekili arkadaşlarından öğrendiğini söyledi.

Mühürsüz pusulalarla ilgili çok sert açıklama yapan Özdağ, "YSK'nın almış olduğu karar yani üzerinde mühür olmayan oyların hukuken kabul edilebilecek bir şey değil. "Dışarıdan gelmediğinin ispatlanması durumunda" diyorlar. Kim ispatlayacak bunu? AKP'li bir üye gün içinde sandıklar açıldıktan sonra itiraz ediyor ve karar alınıyor, buna göre de sayım yapılıyor. Türkiye'de yüzde 60'ına yakın yerde sandıklara itiraz olduğu söyleniyor. Sandıkların yalnızca yüzde 69.7'si açıldı.

Hiçkimse Türk milletinin elinden iradesini alacak girişimlerde bulunulmamalıdır. CHP sandıkların yüzde 60'ına itiraz etti" dedi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler