KDP'li Hawrami: Hiç bir tarafın hatırı için ulusal haklarımızdan vazgeçmeyiz

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) yöneticisi Hemin Hawrami, hiç bir tarafın hatırı için ulusal haklarımızdan vazgeçmeyiz dedi. Hawrami, KDP'nin KOYE'de düzenlediği seminerde önemli açıklamalar yaptı.
KDP'li Hawrami Kürdistan bağımsızlık Referandumu konuşmasında "Tarihe baktığımızda,  ne zaman ki bölgedeki ülkeler zayıfladığında Kürtlere yumuşak, tatlı dille yaklaştılar, ancak güçlendiklerinde Kürtlere saldırdılar. Bu yüzden Kürtlerin tekrar felaketler yaşamamanın garantisi, bağımsızlıktır" dedi.
Kürdistan bağımsızlık referandumuna ilişkin olarak açıklamalar yapan Hemin Hawrami "Kürtlerin özgürlüğünü tam kapsamı ile elde etmesi gerekiyor, ulusal ve milli haklarına sahip olması gerekiyor. Bunun yolu da bağımsızlık referandumundan geçer. Yarınımızın geçmişteki ve bugünki gibi olmaması için bağımsızlık istiyoru" ifadesini kullandı.
"Bugüne kadar Güney Kürdistan'ın kaderini tayin etmesi için eline böyle bir fırsat geçmedi" diyen Hawrami şu hayati noktaya dikkat çekti:

"Eğer Kürtler bu fırsatı değerlendirmezse, tarihi sorumluluk altına girmiş olacaktır. Onun için hiç bir tarafın hatırı için ulusal hakkımızdan vazgeçemeyiz."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler