Gezici Araştırma Şirketi'nin referandum öncesi son anket sonucu

Gezici Araştırma Şirketi'nin, referandum öncesi açıkladığı son ankette, 'evet' oylarının oranı yüzde 51.3 ve 'hayır' oylarının oranı ise yüzde 48.7 olarak belirlendi.


Gezici Araştırma Şirketi'nin, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum öncesi açıkladığı son ankette, 'evet' oylarının oranı yüzde 51.3 ve 'hayır' oylarının oranı ise yüzde 48.7 olarak belirlendi.

"Evet" oyu verenlerin yüzde 45.8'i "Ülkenin en büyük sorunu ne?" sorusuna "Terör" yanıtını verirken, bu oran ilgili soruyu "Yeni anayasa" diye yanıtlayanlarda yüzde 1.4 olarak belirlendi.

Şirketin referanduma ilişkin olarak yayınladığı ilk ankette 'hayır' oylarının oranı yüzde 58'di. 6 Nisan'da duyurulan son ankette ise bu oran yüzde 46.7'ye düşmüştü.

Ankete katılan MHP'lilerin yüzde 51.9'u 'hayır' oyu kullanacağını ifade ederken, eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş dâhil 13 milletvekili tutuklu olan HDP'nin seçmenlerinde ise "Hayır" oyu kullanacağını belirtenlerin oranı yüzde 93.1... "Hayır" diyeceklerin oranı CHP'de yüzde 92.4 ve AK Parti'de ise yüzde 5.4.

Halk oylamasında "Evet" oyu kullanacağını ifade edenlerin, "Şu anda ülkenin en büyük sorunu ne?" sorusuna yanıtı "Terör" oldu. "Hayır" oyu kullanacakların yüzde 45.2'si ise bu soruyu "İşsizlik" diye cevapladı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler