Erdoğan, rakam vermeden anket sonuçlarını açıkladı

Erdoğan, 16 Nisan'da yapılacak olan referandum anketlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Açık ara 'evet' önde gidiyor" dedi.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 24 TV, 360 ve Alem FM ortak yayınına katıldı. Erdoğan, referandum anketlerine ilişkin yaptığı açıklamada 'Evet'e olan muhabbet gittikçe artıyor. Tüm bu yalanlar ortaya çıktıkça 'evet' artıyor. Şu anda bir oran zikretmeyeyim. Ama açık ara diyebilirim ve bu açık ara gidiş daha da artarak devam edecek, bu onu gösteriyor. Bizim meselemiz şu anda öyle bir oran çıkmalı ki, bu bir defa bu ülkenin hizmetinde olan bütün insanlara öz güven kazandırmalı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na değinerek "Önce tabi genel başkanı olduğu siyasi partinin her zaman övündüğü Gazi Mustafa Kemal’den haberi yok, mazisinden haberi yok. Benim aklımda kaldığı kadarıyla 1960’a kadar böyleydi. Gazi Mustafa Kemal Paşa partisinin başkanı olduğu zaman cumhurbaşkanı değil miydi? Gelelim İsmet İnönü’ye. İsmet İnönü parti başkanıyken cumhurbaşkanı değil miydi? Ey Kılıçdaroğlu, önce mazine bak. Millete yalan söyleme. Amerika’da böyledir, Rusya’da böyledir" diye konuştu.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler