Erdoğan: Diyarbakır'da ölen Kürt'tü, öldüren de Kürt'tü!

Cumuhurbaşkanı Erdoğan yarın oylanacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin olarak "Hayır' diyeni anlayışla karşılarım ama 'hayır'la 'evet'i aynı kefeye koyamam" diye konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Tuzla’da yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

"7 Haziran seçimlerinde kendilerini buğday ambarında sananlar oldu. Sadece Diyarbakır'da 53 kardeşimiz ne yazık ki öldürüldü. Ölenler Kürt'tü, öldürenler de Kürt'tü. Şimdi bedel ödüyorlar. Benim o Kürt kardeşlerime zulmeden bu zalimlerin hiçbir zaman bu ülkeye hayırları olmadı. Kandil ne diyor, İmralı ne diyor, Pensilvanya'daki o şarlatan ne diyor? Hayır diyor.

Kişi sevdikleriyle beraberdir değil mi? Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu? Eğer Kandil hayır diyorsa, bölücübaşının olduğu İmralı hayır diyorsa, Pensilvanya'daki şarlatan hayır diyorsa demek istikametimiz doğru değil mi? Yarın bir de sandıklar Allah'ın izniyle evetle patladığı zaman ne olacağını düşünün.


"EVET İLE HAYIRI AYNI KEFEYE KOYAMAYIZ"

"İhmal yok, rehavet yok, sandıklara yükleneceğiz. Yarın akşam inşallah bu millet kendi bayramını yapacak. Bazıları diyor ki, evet diyen de, hayır diyen de... Hayır diyeni anlayışla karşılarım ama hayırla eveti aynı kefeye koyamam. Eğer bunlara hepsini aynı yerde tartacak olursak niye bu kadar mücadele veriyoruz ki!

Bu ülkenin geleceği için, bu ülkede bugüne kadar her önemli işte, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne bu zihniyet hayır dedi mi? Marmaray, boğazın altından geçen o muhteşem esere bu zihniyet hayır dedi mi? 3 senede o Marmaray'dan 200 milyon insan geçti.

Avrasya Tüneli'ni yaptık buna da hayır dediler. Şurada yanıbaşınızda Osmangazi Köprüsü ona da hayır dediler. Yahu siz neye "helal olsun ne güzel işler yaptılar" dediler mi?

"15 TEMMUZ'DA BAŞLAYACAĞIMIZ İŞİ 16 NİSAN'DA BİTİRECEĞİZ"

"Bunların bu ülkede çakılı taşı var mı? Bunlar fesat. Şimdi 18 Mart Çanakkale Köprüsü'nün adımını atıyoruz. Asya'yı Avrupa'ya, Avrupa'yı Asya'ya birçok yerden bağlıyoruz. Türkiye'nin terör örgütlerinden nasıl kurtulmaya başladığını, onlara karşı nasıl bir mücadele vermeye başladığını görüyoruz değil mi? Yarın terör örgütüyle mücadelede de bir dönüşüm noktası olacak. 16 Nisan'da 15 Temmuz'da başlattığımız işi bitireceğiz."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler