Erdoğan: Bazıları ABD'yi kınıyor, neyi kınıyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın emrini verdiği saldırıya sahip çıkarak, "Bazıları kınıyor. Neyi kınıyorsunuz?" dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Suriye'ye ait Şayrat Hava Üssü'nü vurmasına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın emrini verdiği saldırı için Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Atılan adım gecikmiş bir adımdır. Bu adımı ben takdirle karşıladım. Ama bana göre yetmez" diye konuştu.

Erdoğan ABD'yi, Suriye rejimine ait hava üssüne düzenlenen bombardımandan ötürü eleştirenlere ise, "Bazıları kınıyor. Neyi kınıyorsunuz?" dedi.

"Diyorlar ki, Suriye'de Kimyasal Silah Yok, Bal Gibi De Var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "6 yıldır, kınayanlara ben bunu söyledim" diye konuşurken şunları söyledi:

"Bakın burada hedef saptırma var. İkide bir kimyasal silah diyorlar. Uluslararası hukuk yasakladı diye sürekli kimyasal silah demenin anlamı yok. Sebep sonuç ilişkisine bakmak lazım. Bugün 1 milyona yakın insan öldürülmüşse, bunun ne kadarı kimyasal silahla öldü, ne kadarı konvensiyonel silahlarla öldü?

Konvensiyonel silahlarla öldürülenlerin sayısı kat kat fazla. O üs malum, kimyasal silahların kullanıldığı bir üs olarak devreye girdi. Hedef saptırma yapıyor bazıları. Neymiş, oradaki terör örgütlerinin depolarından çıkmış. Diyorlar ki, Suriye'de kimyasal silah yok... Bal gibi de var. 

Temennimiz şu: Bu iş temenni ederiz ki, Amerika'nın şu anda yaptığıyla kalmasın. Rusya da bu işin içine girsin. Hala Esed'i savunma durumunda kalmasın. Son açıklamasında Esed'e sınırsız desteğimiz olmayacak dedi."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler