DSG, Rakka Operasyonu'nun 4. aşamasının başladığını ilan etti / Tabka'da son durum

IŞİD'in Suriye'deki kalesi olarak bilinen Rakka'ya yönelik operasyonlarda 4. aşamanın başladığı duyuruldu.


Fırat'ın Gazabı Eylem Odası Komutanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, Rakka'ya yönelik yapılan operasyonlara ilişkin olarak, 'Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 4. aşamasının başladığını duyurdu.


Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Fırat’ın Gazabı Eylem Odası Komutanlığı olarak, Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 4. aşamasının başladığını ilan ediyoruz. Bu aşamada Rakka’nın kuzeyinin tamamı ve Celab Vadisi IŞİD çetelerinden kurtarılacaktır.

Hamlenin 4. aşaması DSG çatısı altında faaliyet yürüten çok sayıda güç ve uluslararası koalisyon güçlerinin desteğiyle başlatılmıştır. Bu aşamada doğu ve batı kollarında bulunan DSG savaşçıları Rakka’ya doğru ilerleyerek, Celab Vadisi ve Rakka’nın kuzeyini kurtaracaktır.

Bölgede bulunan halkımıza çağrımız, DSG'ye yardımcı olmaları ve güvenlikleri için, canlı kalkan olarak kullanılmamaları için IŞİD çetelerine ait noktalardan uzak durmalarıdır. Söz veriyoruz ki, sivillerin hayatını güven altına alacağız."

DSG VE YPG TABKA'YA 1 KM UZAKLIKTA

YPG'nin de yer aldığı DSG'li savaşçılar, IŞİD'in elinde bulunan ve daha önce kuşatmış oldukları Tabka'ya yönelik düzenledikleri operasyonlarda kent merkezine 1 km uzaklıkta oldukları öne sürüldü.

Tabka Kent Merkezi

ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler