Diyarbakır saldırısını PKK üstlendi

PKK, dün Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı binalara yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırıyı üstlendi.


Dün Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü ek birimlerinin yer aldığı binalara düzenlenen saldırıda 3 kişi yaşamını yitirmiş, 11 kişi de yaralanmıştı.

HPG Basın İrtibat Merkezi HPG-BİM tarafından yapılan açıklamada ''Gerilla güçlerimiz tarafından en son 11 Nisan günü (dün), Amed/Bağlar’da bulunan Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet ve TEM Şube Binası’na dönük olarak kapsamlı bir eylem gerçekleştirilmiştir. Profesyonel bir biçimde yapılan hazırlık temelinde yer altından, sürekli bir biçimde 150-200 çevik kuvvet polisinin ve sorumlu kademelerin bulunduğu binanın altına 2540 kg patlayıcı yerleştirilerek, mesai saati olan saat 10.45’te patlatılmıştır. Başarılı bir biçimde görevini yapan eylem timimiz kendi üs alanına sağlam bir biçimde ulaşmıştır.

Bu eylem, Mart ayı boyunca Amed eyaletinde gerçekleşen operasyonlarda kahramanca direnerek şahadete ulaşan yoldaşlarımızın anısına ve AKP-MHP Koalisyonu’nun cezaevlerinde uyguladığı tecrit, izolasyon, baskı ve işkence yöntemlerine karşı uyarı amaçlı yapılmıştır.'' ifadelerine yer verildi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler