Davutoğlu'nun danışmanı referandum kararını açıkladı; Bir AK Parti'li neden hayır der?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanlığını yapan ve yine Davutoğlu'na yakın yayınlar yapan Karar Gazetesi'nde yazar olan Etyen Mahcupyan, referanduma kısa bir süre kala oyunu açıkladı.


Karar Gazetesi yazarı olan ve Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da danışmanlığını yapan Etyen Mahçupyan 16 Nisan'daki referanduma ilişkin kararını açıkladı.

'Bir AK Parti'li neden hayır der?' başlığıyla yayınlanan yazıda şu ifadeler yer aldı:

"Bu referandumda oyum ‘Hayır' olacak… Çünkü 1) Önerilen tasarı başkanlık sisteminin ruhuna tümüyle ters 2) Bu tasarı suistimal edilmeye açık bir tek adam düzeni getiriyor 3) Eski sistemin kötü olması bizim de kötü bir sistem getirmemizi meşru kılmıyor 4) Apaçık yanlışı doğru diye savunmak ahlaki değil ve nihayet 5) Bu yönetim modeli AK Parti'ye, muhafazakarlara ve Türkiye'ye orta vadede büyük zarar verecek…" diyen Mahçupyan, şu ifadeleri kullandı:

"Bu olay AK Parti'nin bizzat kendisiyle karşı karşıya kaldığı kritik bir tarihsel karar anını ifade ediyor. Vereceğimiz kararda başkalarının ne düşündüğü bizim için referans olamaz. Ne bir tarafta CHP veya Avrupa, ne de diğer cenahtaki ahlaki ve rasyonel bakışı yandaşlıkla ikame etmiş olanlar bize doğruyu gösteremez.

Her AK Partili'nin bu dönemeçte AK Parti'yi koruması ve onun yönetebilme potansiyel ve kapasitesine titizlikle sahip çıkması gerekiyor. Asıl dayanağımız samimiyetle kendi yüzümüze baktığımızda, yüreğimizde ve zihnimizde gördüğümüz doğrulardır… Kendimizi aldatamayız…" (Karar)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler