Başkan Mesud Barzani Sovyet Kürtleri ile görüştü

Başkan Mesud Barzani eski Sovyet Ülkeleri Kürt Dernekleri Federasyonu ile bir araya geldi.


kürdistan Bölgesi Başkanlık sayfasından yapılan açıklamada, Başkan Barzani dün başkent Erbil’de eski Sovyet Ülkeleri Kürt Dernekleri Federasyonu kabul etti.

Açıklamada, heyetin Başkan Barzani ile yaptığı görüşmeden memnun kaldığı ve öz topraklarında kendilerine gösterilen ilgiden dolayı Başkan Barzani’ye teşekkür ettikleri belirtildi.

Heyetin ayrıca, Barzani’nin Kürdistan’daki olumlu gelişmelerde edindiği role ve verdiği emeğe dikkat çekti.

Kürt lider Mela Mustafa Barzani’nin eski Sovyet ülkelerindeki Kürtler için verdiği emekten övgüyle bahseden Kürt temsilciler, Kürdistan Halkı'nın çıkarları doğrultusunda kendilerine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.


Peşmerge Güçleri’nin Kürdistan’ın savunması ve IŞİD’e karşı mücadelesinde de Başkan Barzani’yi tebrik eden heyet, IŞİD’le savaşta şehit olan Peşmerge yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Heyet ayrıca, Orta Asya ülkelerindeki Kürtlerin yaşam koşullarına yönelik Başkan Barzani’ye bilgi verdi. Mesud Barzani ise, Kürdistan Halkına gösterdikleri ilgiden dolayı heyet üyelerine teşekkürlerini sunarak, Kürdistan’la ilgili yaptıkları kayda değer çalışmalar için tebrik etti.

Başkan Barzani, eski Sovyet ülkeleri ve Orta Asya’daki Kürtlerin Kürt kimliğinin korunması ve yurtseverlik bilincinin geliştirilmesinde önemli çalışmalarda bulunduğunu söyledi.

Mesud Barzani, görüşmede, Kürdistan halkının Irak devletiyle tarihi ilişkilerine değinerek, "Kürdistan Halkı'nın bağımsızlık referandumu ve bağımsızlığı elde etme konusunda sergilediği irade oldukça başarılı" açıklamasında bulundu. (Rudaw)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler