Bağımsızlık Referandumu' uluslararası düzeye taşınıyor!

Kürdistan Bölgesi Başkanlığı ve Hükümet yetkililerinden oluşan bir heyet 'bağımsızlık referandumu'nu görüşmek üzere konsolos, elçi ve devlet temsilcileri ile bir toplantı düzenlenecek.


Bağımsızlık referandumunu uluslararası boyuta taşımak amacıyla bugün bir araya gelecek olan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) ortak heyetleri, toplantı sonrası Kürdistan Bölgesi’ndeki ülke temsilcileri ve başkonsoloslarıyla bir araya gelecek.

Görüşmede masaya yatırılacak konular arasında, 'bağımsızlık referandumu'nun gerçekleştirilmesi, Kürdistan heyetinin Bağdat temasları ve Kürdistan ile bölgedeki gelişmelere dair Erbil Yönetimi'nin siyasi tutumu vs. konuların olduğu belirtildi.

Toplantıya, Kürdistan bölgesi Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Politbüro üyeleri Roj Nuri Şaweys ve Hoşyar Zebari, Kürdistan Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani ve Kürdistan Başkanı Başdanışmanı Hemin Hewrami gibi önemli isimlerin de katılacağı belirtildi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler