Bağımsızlık referandumu için 'tam kadro' Bağdat’a ziyaret!

Kürdistan Bölgesi'nde "bağımsızlık referandumu" için görüşmelerde bulunmak üzere PDK ve YNK öncülüğünde oluşturulan heyet yeniden Bağdat’a giderek temaslarda bulunacak.


Kürdistan Demokrat Partisi’nin (PDK) yöneticilerinden Kakemin Necar, Bağdat’ı ikinci kez ziyaret edecek heyette tüm partilerden temsilcilerin yer alacağını bildirdi.

Kürdistan için bağımsızlığın öncelikli amaç olduğunu belirten ve Goran ile stratejik ittifakı olan Kürdistan Yurtseverler Birliği, (YNK) stratejik müttefiki Goran’ı sürece katılmaya ikna etmeye çalışıyor.

YNK yöneticilerinden Ednan Müftü, "Goran’ın da refandum müzakerelerine katılacaklarını umuyorum. Goran Lideri Newşirvan Mustafa da referandum ve bağımsızlığı desteklediklerini söylemişti" dedi.

Öte yandan Kürdistan Başkanlık Divanı Başkanlığı, tüm partilerden süreçte yer alacak temsilcilerini belirlemelerini istedi.

Kürdistan Komünist Partisi, Başkanlık Divanı’nın bu talebine, "Biz bu meseleyi ulusal mesele olarak değil, kendi meselemiz olarak görüyoruz. PDK ve YNK ortak heyeti geldiğinde onlarla da konuştuk. Biz bunu sürece destek vermek olarak görmüyoruz. referandum bizim öz meselemizdir" diye yanıt verdi. (K24)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler