Bağımsızlık Heyeti'nden Bağdat'a 'önemli' ziyaret!

KDP ile YNK (KYB) siyasi büro üyelerinden oluşan ortak bağımsızlık komitesi, bugün Irak'ın başkenti Bağdat’a geçerek Cumhurbaşkanı Masum, Başbakan İbadi ve Meclis Başkanı Ciburi ile bir araya gelecek.


Kürdistan Bölgesi Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin, KDP Siyasi Büro Sekreteri Fazıl Mirani ve YNK Siyasi Büro Üyesi Adnan Mufti’nin yer aldığı Bağımsızlık komitesi, Bağdat’taki üst düzey yetkililerle Kürdistan Bölgesi ile Irak arasında yaşanan gelişmeler ve mevcut ilişkileri görüşecek.

K24’e konuşan Fuad Hüseyin, Bağdat’ta iki gün kalacaklarını ve bu süre zarfında Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, Başbakan Haydar İbadi, Meclis Başkanı Selim Ciburi ve diğer üst düzey yetkililerle bir araya gelecek bazı önemli konuları masaya yatıracaklarını açıkladı.

Fuad Masum, Kürdistan Bölgesi ile Irak arasındaki mevcut ilişkiler, Kürdistan’da yapılması beklenen bağımsızlık referandum ve sonuçları ile Kerkük’te Kürdistan Bayrağı'nın göndere çekilmesinden sonra yaşanan gelişmelerin, görüşmelerde masaya yatırılacak ana maddeler olacağını belirtti.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler