Alman Die Welt Gazetesi: 'Hayır' çıkarsa erken seçim!

Alman Die Welt Gazetesi, referandumda 'Hayır' oyu çıkması durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın erken seçime gideceğini ve istikrarsızlığın artacağını yazdı.


Alman Die Welt gazetesi, referandumunda 'Hayır' oyu çıkması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın erken seçime gideceğini ve istikrarsızlığın artacağını yazdı.

Türkiye’yle ilgili bir yazı yayımlayan Die Welt gazetesi, referandumdan 'Hayır' çıkması halinde, "Cumhurbaşkanı o zaman mümkün olduğu kadar yakın bir tarihte erken seçimlere giderek, anayasa değişikliklerinin hayata geçirilmesinin önünü açacak olan üçte ikilik çoğunluğa ulaşmaya çalışacaktır. Bu ise, en yüksek düzeyde istikrarsızlığın ve güvensizliğin hakim olacağı bir senaryo olacaktır" yorumunda yer verdi.

"BASKI DAHA DA YOĞUNLAŞACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu durumda farklı görüştekilere baskı politikasını daha da yoğunlaştıracağı yorumuna yer veren Die Welt, Erdoğan’ı 'iktidar teknokratı' diye nitelerken, "Yeni Osmanlıcılığı tetiklemeye devam edecek, milliyetçiliği ateşleyecek ve toplumda kutuplaşmaya oynayacaktır" diye yazdı.

"AVRUPA'SIZ ERDOĞAN HAYATTA KALMAYI BAŞARAMAZ"

Referandumun ardından Avrupa Birliği (AB) ile gerilimin geçici olarak artacağını savunan gazete, "Genelde pek söz dinlemeyen Avrupalılar, dış kaynaklı tehditkar karanlık güçler kurgusuna gayet iyi uyuyor. Ama Erdoğan er ya da geç yine Avrupa’nın kollarına geri dönecek, zira Avrupasız bir Erdoğan hayatta kalmayı başaramaz. Tek seçeneği var, o da Avrupa" ifadeleri yer aldı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler