ABD'li Komutan Troxell, DSG'ye övgüler dizdi

ABD Genelkurmay Başkanı General Dunford'un danışmanı komutan John Wayne Troxell, DSG'ye (Demokratik Suriye Güçleri) yaptığı ziyarette "DSG çalıştığımız en iyi müttefik" dedi.


ABD Genelkurmay Başkanı General Joseph Dunford'un danışmanı komutan John Wayne Troxell DSG'ye yaptığı ziyarette, "DSG alıştığımız en iyi müttefik" diye konuştu.

ABD'li komutan Troxell, YPG öncülüğündeki DSG hakkında “Çalıştığımız en iyi müttefik” değerlendirmesinde bulundu.

"Kesin Güvenimiz Var"

ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’un danışmanı olan Troxell, Suriye'de DSG'nin kontrolünde bulunan bölgeyi ziyaret etti. Pentagon Media’nın haberine göre Troxell, "Güçlerimizin DSG’ye kesin güveni var" dedi.

DSG’nin askeri eğitimlerini inceleyen Troxell, disiplinli bir eğitim olduğunu ve Rakka’yı IŞİD’in elinden almada karşı karşıya oldukları zorlukların farkında olduklarını söyledi. Troxell, ABD Ordusu'nun daha önce birlikte çalıştıkları gruplar arasında DSG’nin ‘en iyisi’ olduğunu savundu.

"Güvenle Ayrıldım"

Troxell, Rojava ziyareti sonrası yaptığı açıklamada ülkeden DSG’ye en yüksek güven seviyesiyle ayrıldığını, Rakka operasyonunda DSG'nin başarılı olabileceğini söyledi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler