ABD'li General Audino: İran'ın durdurulması için Kürdistan'da askeri üs kurulmalı

ABD'li emekli General Ernie Audino'nun 'Washington Times' sitesinde yayınlanan makalesinde, İran'ın durdurulması için  3 tedbirin alması gerektiğini vurguladı.


ABD'li emekli General Ernie Audino'nun Washington Times'ın haber sitesinde yayınlanan makalesinde İran'ın Arap körfezinde yerini sağlama aldığını belirterek böyle giderse Türkiye'yi hiçe sayarak "Şia hilali" projesini hayata geçireceğinin yazdı.

General Ernie Audino, Kürdistan Bölgesi'ni kontrolüne alarak Şengal'e ve  Rojava Kürdistan'ından da Akdeniz'e ulaşmak istediğini savundu.

Emekli General Kürdistan Bölgesi'nin Şengal alanında İran tarafından bir kaç milis gücü oluşturduğunu silah ve para ihtiyacının İran tarafından karşılandığını belirtiyor.

Bilindiği üzere PKK tarafından kurulan güçler Haşdi Şabi'ye bağlanarak silah ve para ihtiyaçları da İran ve Irak Hükümeti tarafından karşılanıyordu.

General Ernie Audino İran'ın Rojava Kürdistan'ını kontrolü altına almasını engellemek için yapılacak üç tedbir olduğunu söyledi:

1-Rojava Kürdistan'ı ve Suriye'nin kuzeyinde İran'a bağlı milis güçlerinin yerleşmemesi için huzur bölgesinin oluşturulması

2- Olası tehditleri engellemek için bu huzur bölgesinde Bir kara savunma gücünün oluşturulması.(Rojava Peşmergeleri)

3-Kürdistan Bölgesi'nde bir ABD askeri üssün oluşturulması.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler