ABD'nin bombaladığı Suriye Hava Üssü görüntüleri yayınlandı

ABD'nin bombaladığı Suriye'ye bağlı Humus'taki Seyrate Hava Üssü görüntüleri yayınlandı. Videoya yansıya görüntülerde söz konusu hava üssü'nde büyük bir hasar oluşmuş.


ABD, Suriye Humus'ta bir hava üssüne 50'den fazla Tomahawk füzesiyle vurdu.

ABD, Suriye Humus'ta bir hava üssüne 50'den fazla Tomahawk füzesiyle vurdu. İlk belirlemelere göre saldırıda 4 kişi hayatını kaybederken, ABD bombalarının düştüğü sırada üste Rus Askerleri'nin de bulunduğu iddia ediliyor.

ABD, 30’u çocuk 86 kişinin hayatını kaybettiği İdlib'deki kimyasal saldırıdan 3 gün sonra saldırıdan sorumlu tuttuğu Suriye Rejimi'ne karşılık verdi.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Suriye rejimine ait bir hava üssüne 50’den fazla Tomahawk füzesi fırlattıklarını açıkladı. ABD, Suriye'deki iç savaş boyunca ilk kez Beşar Esad yönetimine ait bir hedefi vurdu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye operasyonu ile ilgili kısa bir açıklama yaparak "Bu gece, Suriye'de kimyasal saldırı gerçekleştiren uçakların kalktığı hava alanına saldırı emri verdim. Suriye'deki füze operasyonu ABD'nin güvenliği için elzemdi" dedi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler