YPG'li savaşçıların hikayesi Hollywood'a taşınıyor

Rojava ve Suriye’de IŞİD'le mücadele için Halk Savunma Birlikleri'ne (YPG) katılan ABD'li Anarşistlerin hikayesi filme çevriliyor.


Rojava ve Suriye'de IŞİD'le savaşmak için YPG saflarına katılan ABD'li Anarşistlerin hikayesine Hollywood el atıyor. Daniel Espinosa’nın çekeceği filmde başrolde ABD’li oyuncu Jake Gyllenhaal oynayacak.

Hollywood Reporter’da yer alan habere göre Espinosa’nın Rolling Stone’da Seth Harp’ın ‘Anarşistler ve IŞİD’ adlı yazısına dayanarak hazırlayacağı filmin senaryosu, gerçek hikayeden uyarlanacak.


Filmde Amerikalı aktivistlerin Suriye’de IŞİD’i yenmek için Kürt savaşçıların yanına dahil olarak ‘anarşist bir kolektif’ kurması anlatılacak.


Yapımcı Riva Marker proje hakkında şunları söyledi:

“Özellikle dünyayla daha az ilişki kurduğumuz günümüzde kimlik arayışıyla ilgili konular ilgimizi çekmeye başladı. Seth’in hikayesi, en acımasız koşullarda tanıdık olan her şeyi bırakmakla ilgili.”

Filmin hazırlıklarına ne zaman başlanacağına ilişkin ise henüz bilgi verilmedi.

Film ayrıca, Espinosa ve Gyllenhaal’in bir araya geldiği ilk proje değil. Gyllenhaal Espinosa’nın 2017 yapımı ‘Life’ adlı bilimkurgu filminde de başroldeydi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler