Ads[no]

Ads[no]

15 Mart 2017

Trump o toplantıya Kürdistan'ı davet etti; Obama izin vermemişti!

ABD Başkanı Donald Trump Irak Başbakanı Haydar Abadi ve Kürdistan temsilcisi Fuat Hüseyin ile görüşecek.

Trump Irak ve Kürdistan heyeti ile başkent Washington'da IŞİD ile mücadele kapsamında bir görüşme gerçekleştirecek. Söz konusu heyet 68 ülkenin katılacağı kongre için ABD'ye gidiyor.

Eski ABD Başkanı Obama Kürdistan'ın bu önemli toplantıya katılmasını red etmişti.

Geçtiğimiz yılda Kürdistan Hükümeti söz konusu kongreye davet edilmemişti. Ancak Trump'ın gelişi ile Kürdistan temsilcisi kongreye davet edildi.

Kürdistan temsilcisi Fuat Hüseyin Kongre'de IŞİD ile mücadeleye ilişkin bir konuşma yapacak.

Kongre, 23.03.2017'de ABD'nin başkenti Washington'da gerçekeleşecek. 68 ülke temsilcisi katılacağı kongre ABD yönetiminde 2 gün sürecek. (ZERnews)
Trump o toplantıya Kürdistan'ı davet etti; Obama izin vermemişti! Reviewed by ZEReditor I on 15.3.17 Rating: 5 ABD Başkanı Donald Trump Irak Başbakanı Haydar Abadi ve Kürdistan temsilcisi Fuat Hüseyin ile görüşecek. Trump Irak ve Kürdistan heyeti ...

5 yorum:

 1. davet etse ne olacak satılmış serefssiiz kürtler doluuu kimi ırana satılmış kımı ıraka satılmış kımı suriye satılmış devlet kuracak barzani bile engelliyorlar kavvaatlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelik devlet ama bu kadar satılmış varken Kürtler den bi cacık olmaz.
   Daha birbiriyle anlaşmayan bir ırk varken ülkeyi ancak rüyalarında görürler.

   Sil
  2. Korkmayin, Kürdlerin söz sahibi olmasini kimse engelliyemez, "it ürür kervan yürür"

   Sil
 2. Yaşa be Trump bir ulus hakkını alır umarım

  YanıtlaSil
 3. Pkk gerçekten ulus devlete karşı olduğuna yeni yeni fark etti yazıklar olsun böyle metafizik ideolojiye bir botanlı olarak pkk argk çizgisine dönmese ala rengini kabul etmese hiç bir zaman taraftarı olmayacam her seçimi boykot edecem taki bir kürdistan partisi kurulana kadar ben ne islam sentezini kabul ediyorum ne de türk sentezini ulus kürdistan kurulmayana kadarda hiç bir ideolojide inanmayacam önceden hayali ütopik ufuklarda görünmeyen kürdistanı savunuyordum lakin http://www.arsivakurd.org bu sayfadaki kürt siyasi hareketlerini okuduğumda gerçeğin ne olduğu yeni fark ettim vejin hareketin pkk den ayrılışını okuduğumda dondum kaldım ve hala oğlu 20 yıl gerilla saflarından peşmerge saflarına geçti hep hala oğluma hain derdim gel görki en büyük ihaneti pkk yapıyor 1990 kadar gerillalar ala rengin üzerinde yemin törenlerini yapılıyordu yazık gerçekten çok yazık agitlere mizginlere mazlumlara

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.