Erdoğan-Trump görüşmesi 'teamüller' gereği ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinin 'referandum'dan sonraya kaldığını söyledi.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'la görüşme yapıp yapmayacağına ilişkin soruya "ABD’de, seçimlere 60 gün kala o ülkelerden gelen siyasetçilerle özel görüşmeler yapmama gibi bir teamülleri olduğunu aktardılar. Ondan dolayı da görüşmenin bu halk oylamasından sonraya kalacağı izlenimi edindik" diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump ile ilk fırsatta görüşmek istediğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum öncesinde Washington’dan beklediği daveti alamadığını belirtti.

Cumhuriyet'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni ABD yönetimiyle görüşme referandum sonrasına mı kaldı? Rakka konusunda bir gelişme var mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"ABD’de, seçimlere 60 gün kala o ülkelerden gelen siyasetçilerle özel görüşmeler yapmama gibi bir teamülleri olduğunu aktardılar. Ondan dolayı da görüşmenin nisandaki halk oylamasından sonraya kalacağı izlenimi edindik."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler