Ads[no]

Ads[no]

9 Şubat 2017

'YPG yeni birlikler kurarak ordulaşacak' iddiası

YPG’nin, Rojava (Batı Kürdistan) dışında savaşacak, sözleşmeli gönüllülerden oluşan yeni birlikler kuracağı öne sürüldü.


BasNews'te yer alan habere göre YPG Genel Komutanlığı'nın, Rojava sınırları dışında savaşacak sözleşmeli yeni birlikler oluşturmak üzere harekete geçtiği söyleniyor.

YPG Genel Komutanlığı'nın, saflarına alacağı gönüllü savaşçılara imzalattığı sözleşmede, "Rojava ve Suriye’nin herhangi bir coğrafyasında savaşmaya hazır olma" şartı dikkat çeken ifadelerden biri.

YPG’ye katılacak gönüllü savaşçıların kişisel bilgilerinin yer aldığı sözleşmede ayrıca, aylık 200 dolar maaş verileceği ve bu miktarın da artırılacağı belirtiliyor.

Sözleşmeye göre, yeni birliğe katılacak olan savaşçıların 18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük olmaması gerekiyor.

28 ay YPG saflarında sürekli savaşma şartı konulan sözleşmede ayrıca, 12 yıl kesintisiz savaşacak kişiler emekli olacak.

BasNews’e konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen Demokratik Suriye Güçleri’nden (DSG) bir yetkili, sözleşmede geçen 200 doların ABD tarafından ödeneceğini savundu.

Söz konusu DSG yetkilisi, kurulan birliklerin eğitim ve askeri teçhizatının da ABD tarafından karşılanacağını belirtti.
'YPG yeni birlikler kurarak ordulaşacak' iddiası Reviewed by ZEReditor II on 9.2.17 Rating: 5 YPG’nin, Rojava (Batı Kürdistan) dışında savaşacak, sözleşmeli gönüllülerden oluşan yeni birlikler kuracağı öne sürüldü. BasNews 't...

8 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence en büyük köpek akp adına propaganda yapıp havlayanlardır. Buda benim fikrim. Senin fikrine saygı duyup buna karşılık kendi fikrimi ortaya koydum.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
  3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 2. Ben kürdüm diyenın ilk arzusu tam donanımlı kürd ordulara sahip
  Olmak inşallah en iyisine sahip olalım Amin

  YanıtlaSil
 3. Bu dsg Kürd ordusu degil neden bunları Kürd diye yansıtıyorsunuz ulan adı üstnde suriye ordusu aynı sömürgci zihniyeti yansıtıyorsunuz ulan bunların destkçileri degil mi Kürd ismini sidiren milleti geri zekalı mı zannediyorsunuz.

  YanıtlaSil
 4. Bu dsg nin bayragı sarı suriye haritası degilmi neresi Kürd bunlarda ypg gibi Kürdleri savaştırıp biz sadece Kürdleri temsil etmiyoruz demiyor mu milleti salak yerine koyuyorsunuz.

  YanıtlaSil
 5. Bu Türkler yada Türklere kendini satmış Kürtler hem Kürtlerin bağımsız bir ülkesi ordusu önemli silah ve teçhizati yok diye havlarlar...Hem de Kürtler başarılı işler ortaya koyunca çatlarlar...Bunu engellemek için yirtinirlar... Aklı başında olan bir Kürt Akpnin yürüttüğü bütün politikaların Kürtleri yok etmeye ve kazanımlarını yıkmaya yönelik olduğunu bilmelidir...Devlet Bahçeli ve Erdoğan ne diyordu..Halepte Kerkük TE ne işiniz var diyorlar...Halep düşerse Diyarbakır düşer, Diyarbakır düşerse İstanbul düşer...Yani onlar Kürtlerin varlığını kendileri için bir beka sorunu olarak görüyorlar...Ya Kürtler particilik adamcilik muhabbetiyle kendilerine ve soydaslarina ihanet etmekten zevk mı alıyor...Bizim kadar saçma bir millet daha yok.. Resmen celladimiza aşık olmuşuz

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.