Ads[no]

Ads[no]

11 Şubat 2017

"YPG'nin kontrolündeki 6 belde Şam Yönetimi'ne bırakılıyor" iddiası!

Rus yetkililerin katılımıyla Halep'in kuzeyinde yer alan 6 belde ve çevresindeki yerleşim yerlerinin temsilcileri ile Şam Yönetimi arasında bir görüşme gerçekleştirildi.


Al-Masdar'ın haberine göre YPG’nin kontrolünde bulunan Minnag ve Tel Rıfat beldelerinden yöneticilerin de bulunduğu bir uzlaşı toplantısı gerçekleştirildi.


Toplantıda Halep kuzeyinde yer alan YPG denetimindeki 6 belde ve çevresindeki yerleşim yerlerinde yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve savaş öncesi duruma dönülmesi ile ilgili birçok karar alındığı belirtildi.


Bir başka kaynağa göre, YPG'nin Halep'in kuzeyinde muhaliflerden aldığı Tel Rıfat, Minag köyü ve hava üssü, Tel Cibbin, Mayer gibi yerleşimleri Suriye Rejimi'nin idaresine bırakılacak.

Aşamalı olarak gerçekleşmesi beklenen 'Ulusal Uzlaşı' görüşmeleri sonrası açıklama yapan bir yetkili, ilk olarak bölge halkının Suriye hükümetinin desteğiyle tekrar topraklarına geri döneceğini bildirdi.


"YPG'nin kontrolündeki 6 belde Şam Yönetimi'ne bırakılıyor" iddiası! Reviewed by ZEReditor II on 11.2.17 Rating: 5 Rus yetkililerin katılımıyla Halep'in kuzeyinde yer alan 6 belde ve çevresindeki yerleşim yer...

1 yorum:

  1. PKK'yı kuran Türk devletidir. Fakat şuan sadece hisse çoğunluğu TC'de kalmış geri kalan haklar diğer işgalci bölge devletlerine (Mançuryalı, Çölistanlı ve torunlar) devredilmiştir. Haberden de gördüğümüz kadarıyla YPG, Kürt kanıyla özgürleştirilen Kürdistan topraklarını verilen görev üzerine rejime devretmiştir.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.