Ads[no]

Ads[no]

9 Şubat 2017

Uluslararası Koalisyon Güçleri: Türkiye Rakka Operasyonu'nun parçası değil ancak...

IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon sözcüsü Albay John Dorrian, Türkiye'nin Rakka Operasyonu'nun parçası olmadığını, ancak ileride olabileceğini söyledi.


ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı uluslararası koalisyonun sözcüsü Albay John Dorrian, ABD'nin El Bab'da hava saldırıları düzenlediğini ve Türkiye ile birlikte çalıştığını belirtti.

Albay Dorrian, yaptığı açıklamada El Bab ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye ve Türkiye destekli kuvvetlerin kuzeyden şehre girmesi, koalisyonun havadan vurması ve rejimin güneyden yaklaşması ile düşman El Bab'da çok zor durumda.

Şehre giren Türk kuvvetlerini ve destekledikleri kuvvetleri tehdit eden IŞİD savaşçılarını ve kaynaklarını vurmak üzere El Bab'ın içinde ve yakınlarında birçok hava saldırısı düzenledik."

"Rakka'yı Tamamen Kuşatmış Olacağız"

IŞİD karşıtı koalisyonun Komutanı Korgeneral Sephen Townsend, Rakka ve Musul kentlerini 6 ay içerisinde almayı beklediklerini açıklamıştı.

Konu hakkında sorulan soruları yanıtlayan Dorrian, söz konusu ifadeleri teyit etmemekle birlikte, Rakka ve Musul kentinin batı yakasının örgütten alınması ile ilgili bir tarih vermekten de kaçındı.

Albay Dorrian, Rakka kentinin birkaç hafta içinde tamamen kuşatmış olacağını ve ardından da kente yönelik saldırıda yer alacak kuvvetler konusunda bir karar alma sürecinin başlayacağını söyledi.

"Türkiye Operasyon'un Parçası Değil"

Türkiye'nin Rakka Operasyonu'na dahil olup olmadığına dair bir soruyu yanıtlayan Dorrian, Türkiye'nin Rakka operasyonunun parçası olmadığını söyledi.

Ancak ABD koalisyonu sözcüsü, bu konudaki görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Dorrian, Türkiye'nin gelecek günlerde Rakka operasyonunda bir rol üstlenebileceğini ifade etti.
Uluslararası Koalisyon Güçleri: Türkiye Rakka Operasyonu'nun parçası değil ancak... Reviewed by ZEReditor II on 9.2.17 Rating: 5 IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon sözcüsü Albay John Dorrian, Türkiye'nin Rakka Operasyonu&...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.