Trump'ın 'İran' öfkesi sürüyor; Bir numaralı terörist devlet!

ABD Başkanı Donald Trump'ın, İran'a yönelik açıklamaları devam ediyor.


ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'a yönelik sert sözleri sürüyor. İran'a ilişkin "Bir numaralı terörist devlet" diyen Donald Trump, önceki yönetimin Tahran'la imzaladığı anlaşmayı "Hayatımda imzalandığını gördüğüm en kötü anlaşma" sözleriyle değerlendirdi.

Anlaşmadan çekilip çekilmeyeceğine yönelik soruya "göreceğiz" yanıtını veren Trump, "Şunu söyleyebilirim, ülkemiz onların umurunda değil. Onlar bir numaralı terörist devlet. Her tarafa para ve silah gönderiyorlar" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, sözlerine şöyle devam etti:

"Ülkemize saygıları yok. Şimdi artık hep beraberiz deselerdi anlardım ve anlaşmaya bağlı kalırdım ama tam tersi oldu. Cesaretlendiler ki uçaklarımızı takip ediyorlar, küçük botları ile gemilerimizin etrafında dönüyorlar ve böyle bir anlaşma yapacak kadar aptal birilerinin olduğuna inanamadıkları için bize olan saygılarını yitirdiler"

Trump, O'Reilly'nin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e saygı duyup duymadığı sorusuna ise "Evet, Putine' saygı duyuyorum" dedi.

Ancak, Putin'e saygı duyuyor olmasının onunla iyi ilişkiler kuracağı anlamına gelmediğine vurgu yapan Trump, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"O ülkesinin lideri. Rusya ile iyi geçinmek iyi geçinmemekten daha iyidir diyorum. Ve Rusya'da büyük bir mücadele olan IŞİD ve İslami terörizm konusunda bize yardım ederse bu iyi bir şey ve onunla iyi geçiniriz ama bilmiyorum"

O'Reilly'nin "Putin bir katil" çıkışına ise Donald Trump "Pek çok katil var. Bizde de çok katil var. Ülkemizin o kadar masum olduğunu mu düşünüyorsun?" cevabını verdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler