Tahliye olan Ahmet Türk'ten ilk açıklama: Barışın haricinde bir formül yok

Cezaevinden tahliye edilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk "Sorunları ortak akılla çözmenin dönemidir diye düşünüyorum. Ama sonuç olarak barışın haricinde bir formül düşünemiyorum" açıklamasında bulundu.


Sağlık sorunları sebebiyle tahliye kararı verilen Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, akşam saatlerinde tutuklu bulunduğu Elazığ Kapalı H tipi Cezaevi’nden çıktı.

Yakınları ve Elazığ DBP il teşkilatı üyeleri tarafından karşılanan Ahmet Türk, cezaevi önünde bekleyen gazetecilere konuştu.

Ahmet Türk, “Tahliye olduk, ama sevinçli değiliz. Milletvekili arkadaşlarımız, partimizin genel başkanı, belediye başkanlarımız, hele hele aynı koğuşta kaldığımız Fırat Anlı’dan ayrılmak da kolay değil. Umut ederim ki, ülkede ortak bir akıl oluşur. Bu ülkede artık ortak akılın hareket etmesi gerekir. Sorunları ortak akılla çözmenin dönemidir diye düşünüyorum. Ama sonuç olarak barışın haricinde bir formül düşünemiyorum” dedi.


Sağlığıyla ilgili bir gazetecinin sorusu üzerine Ahmet Türk, “Sağlık sorunlarım vardı, içeri alınmamızın hukuki bir dayanağı yoktu. İnşallah adalet tecelli eder, tüm arkadaşlarımız serbest kalır” cevabını verdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler