Ads[no]

Ads[no]

11 Şubat 2017

Suriye ordusu El Bab'a güneyden girdi!

Suriye Ordusu'nun, El Bab kentine güneyden girdiği belirtildi. Kente giren rejim güçleri ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, Rus hava kuvvetleri ise bölgeyi havadan bombalıyor.


TSK ve ÖSO'nun 'Fırat Kalkanı Harekatı' kapsamında geçtiğimiz günlerde El Bab kente merkezine batıdan girmiş ve bölgeyi kuşatma altına almaya çalışmıştı. Fırat Kalkanı güçleri kenti almaya yönelik operasyonlarını sürdürürken, Suriye Ordusu güçlerinin de El bab'a güneyden girdiği bilgisi paylaşıldı.ü

Günlerdir Halep'ten getirdiği asker ve ağır silahlarla El Bab'a ilerleyen Suriye Ordusu, dün akşam saatlerinde El Bab'ın güneyindeki son köy olan Tadif'e ulaşmıştı.

El Bab operasyonunu Suriyeli Albay Suheyl Hassan, 'Kaplan Kuvvetleri' özel birliklerinin katılımıyla komuta ediyor. Rus hava desteğiyle El Bab'a giren Suriye Ordusu, Tadif beldesiyle silolar bölgesinde ilerlemeyi sürdürüyor.

Askeri birlikler, IŞİD'in bomba yüklü 3 aracını imha ederken, örgütün sivilleri canlı kalkan olarak kullandığı da belirtildi.

Bölgeden gelen son görüntüler şöyle;


Türkiye'ye 40, Halep kentine ise 35 kilometre yakınlıkta bulunan 60 bin nüfusluk El Bab, 2012 yılında ÖSO tarafından ele geçirilmiş daha sonra 2014 yılında IŞİD'in kontrolüne geçmişti.
Suriye ordusu El Bab'a güneyden girdi! Reviewed by ZEReditor II on 11.2.17 Rating: 5 Suriye Ordusu'nun, El Bab kentine güneyden girdiği belirtildi. Kente giren rejim güçleri il...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.