Suriye ordusu El Bab'a güneyden girdi!

Suriye Ordusu'nun, El Bab kentine güneyden girdiği belirtildi. Kente giren rejim güçleri ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken, Rus hava kuvvetleri ise bölgeyi havadan bombalıyor.


TSK ve ÖSO'nun 'Fırat Kalkanı Harekatı' kapsamında geçtiğimiz günlerde El Bab kente merkezine batıdan girmiş ve bölgeyi kuşatma altına almaya çalışmıştı. Fırat Kalkanı güçleri kenti almaya yönelik operasyonlarını sürdürürken, Suriye Ordusu güçlerinin de El bab'a güneyden girdiği bilgisi paylaşıldı.ü

Günlerdir Halep'ten getirdiği asker ve ağır silahlarla El Bab'a ilerleyen Suriye Ordusu, dün akşam saatlerinde El Bab'ın güneyindeki son köy olan Tadif'e ulaşmıştı.

El Bab operasyonunu Suriyeli Albay Suheyl Hassan, 'Kaplan Kuvvetleri' özel birliklerinin katılımıyla komuta ediyor. Rus hava desteğiyle El Bab'a giren Suriye Ordusu, Tadif beldesiyle silolar bölgesinde ilerlemeyi sürdürüyor.

Askeri birlikler, IŞİD'in bomba yüklü 3 aracını imha ederken, örgütün sivilleri canlı kalkan olarak kullandığı da belirtildi.

Bölgeden gelen son görüntüler şöyle;


Türkiye'ye 40, Halep kentine ise 35 kilometre yakınlıkta bulunan 60 bin nüfusluk El Bab, 2012 yılında ÖSO tarafından ele geçirilmiş daha sonra 2014 yılında IŞİD'in kontrolüne geçmişti.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler