Ads[no]

Ads[no]

8 Şubat 2017

Şengal'de Şii-Kürt aileye ait toplu mezarlık bulundu; Düşman tüm Kürtleri bir görüyor!

Her ne kadar bazı Kürtler kendi aralarında Şii, Sünni, Ezidi, Zerdüşti, Alevi, Yarsan ayırımına girse de Kürt düşmanları ise hangi ideoloji, din ve mezhepten olursa olsun, fırsat buldu mu hiç ayırım yapmadan tüm Kürtleri katliama tabi tutuyor.

Kürdistan'ın Şengal kentinde dün bulunan ve Şii-Kürt aileye ait olan toplu mezarlık Kürtler ve Kürdistanlı uluslara önemli bir ders veriyor.

Şengal'e baskın yapan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) Ezidi Kürtlerin yanı sıra, Sünni ve Şii Kürtleri de katliamalara tabi tuttu.

Şengal Peşmerge komutanı Simêl Boseli yaptığı açıklamada "Değişik görgü tanıklarından elde ettikleri bilgilere göre, mezarlığın Şii-Kürt bir aileye ait olduğunu, burada aile IŞİD tarafından topluca katledildikten sonra gömülmüş" dedi.

Şengal Kaymakamı Xelil Şivan konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada "Mezarlığın tespit edildiğini, Kürdistan Enfal Bakanlığı (Enfal: Kürt soykırımı) ve Birleşmiş Milletleri'nin ilgili kurumlarının açmasını beklediklerini" söyledi.

3 Ağustos 2014'te IŞİD teröristleri Şengal ve çevre köylerine baskın yaparak 7 binden fazla Ezidi'yi esir aldı. Bunların bir kısmı katledilirken, bir kısmı esaret altında, bir kısmının da akibeti bilinmiyor.

Bunların 3 bin 880'i Kürdistan Hükümeti tarafından değişik yollarla IŞİD'den kurtarıldı. Bugüne kadar 30 toplu mezarlık bulundu, bu mezarlılarda binden fazla cenaze bulundu.
Şengal'de Şii-Kürt aileye ait toplu mezarlık bulundu; Düşman tüm Kürtleri bir görüyor! Reviewed by ZEReditor I on 8.2.17 Rating: 5 Her ne kadar bazı Kürtler kendi aralarında Şii, Sünni, Ezidi, Zerdüşti, Alevi, Yarsan ayırımına ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.