Ads[no]

Ads[no]

6 Şubat 2017

Rusya, Türkiye, İran ve BM'den 'Ateşkes Mekanizması' buluşması

Rusya, İran, Türkiye ve BM'den uzman heyetlerin, Suriye'de ateşkesin uygulanmasını denetleyecek bir mekanizma için teknik görüşmelere başladığı belirtildi.


İran, Rusya, Türkiye ve Birleşmiş Milletler'den (BM) uzman heyetlerin Kazakistan'ın başkenti Astana'da bir araya gelerek Suriye'de ateşkesin denetlenmesi konusunu görüşmeye başladıkları açıklandı.

Deutsche Welle Türkçe'nin aktardığına göre Kazakistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada teknik görüşmelerde Suriye'de ateşkesin uygulamasına dair ayrıntıların ele alındığı belirtildi.

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, görüşmelerde ayrıca Suriyeli silahlı muhalefetin ateşkes önerisinin de tartışılacağını ve ateşkesin uygulanmasına yönelik seçenekler arasında karar verileceğini kaydederek, "Amaç, ateşkesin uygulanmasını kontrol edecek bir mekanizma oluşturmak" diye konuştu.

Sözcü görüşmelere ilk kez Ürdün'den temsilcilerin de katılımının beklendiğini açıkladı.

Kapalı kapılar ardında sürdürülen görüşmelerde heyetlerin yapısına ve kimlerden oluştuğuna dair bilgi ise verilmedi.

Lavrov: Astana Cenevre'nin Yerini Almaz

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, pazar günü yaptığı açıklamada Astana görüşmelerinin Suriye'de barış çabalarında bir dönüm noktası oluşturduğunu, ancak BM öncülüğündeki görüşmelerin yerini tutmayacağını, "Astana formatıyla Cenevre'nin yerini almak gibi bir planımız yok" sözleriyle belirtmişti.
Rusya, Türkiye, İran ve BM'den 'Ateşkes Mekanizması' buluşması Reviewed by ZEReditor II on 6.2.17 Rating: 5 Rusya, İran, Türkiye ve BM'den uzman heyetlerin, Suriye'de ateşkesin uygulanmasını denetleyecek bir mekanizma için teknik görüşme...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.