Ads[no]

Ads[no]

10 Şubat 2017

Rusya: Kürtler ile Suriye Hükümeti'nin anlaşması için çalışıyoruz; Toprak bütünlüğü için...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yaptığı açıklamada Rusya'nın Suriye ile Kürtlerin anlaşmasını sağlamak için çalıştığını açıkladı.

Lavrov konuşmasında "Ortadoğu'nun istikrarı için Kürt sorunu özel bir öneme sahiptir, Ortadoğu sorunlarının çözüm anahtarı olması münasebetiyle Rusya olarak, Kürtler ile Suriye Hükümeti'nin anlaşması için çalışıyoruz" ifadesine yer verdi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lavrov, "Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanmalı, bu tüm Ortadoğu'nun istikrarı için çok önemlidir" dedi.

Lavrov Rusya'nın geçtiğimiz Haziran ve Aralık ayında Suriye ve Kürtlerin anlaşmasını sağlamak için 4 görüşme gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Lavrov söz konusu açıklamasında "Kürt sorunu Suriye devletinin toprak bütünlüğünün temel direğidir, Ortadoğu'nun huzuru için önümüzdeki zamanlarda Kürtler başat rol oynayacaktır" dedi.
Rusya: Kürtler ile Suriye Hükümeti'nin anlaşması için çalışıyoruz; Toprak bütünlüğü için... Reviewed by ZEReditor I on 10.2.17 Rating: 5 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yaptığı açıklamada Rusya 'nın Suriye ile Kürtler in anlaşmasını sağlamak için çalıştığını açıkla...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.