Ads[no]

Ads[no]

10 Şubat 2017

Rusya: Kürt meselesi, Ortadoğu istikrarı için çok önemli bir konu...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, birleşik bir Suriye için Şam yönetimi ile Kürtler arasındaki diyaloğu teşvik ettiklerini belirtti.


Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye Kürtleri ile hükümet arasındaki müzakerelerde arabuluculuk yaptıklarını açıkladı.

Sputnik'in aktardığına göre İzvestiya'ya konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, bütünleşik bir Suriye'yi korumak için Suriye Kürtleri ile Hükümet arasında karşılıklı anlayış ve diyalog tesisi için çaba gösterdiklerini söyledi.

Lavrov, geçen Haziran-Aralık aylarında 4 tur görüşme yapıldığını, bunların bazılarının doğrudan bazılarınınsa aracılar eliyle gerçekleştiğini açıkladı.

Rus Bakan Lavrov, Kürt meselesinin Suriye Devleti ve Ortadoğu'nun istikrarı için çok önemli olduğuna dikkat çekti.
Rusya: Kürt meselesi, Ortadoğu istikrarı için çok önemli bir konu... Reviewed by ZEReditor II on 10.2.17 Rating: 5 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, birleşik bir Suriye için Şam yönetimi ile Kürtler arasındak...

1 yorum:

  1. Kurt meselesi değil kurt devleti kurmanız lazim ki ortadoğuya istikrar gelsin

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.