Ads[no]

Ads[no]

9 Şubat 2017

Rusya'dan bir "Kürtler olmadan çözüm olmaz" açıklaması daha / PKK ve YPG terör örgütü değil!

Rusya, Suriye'de Kürtler'e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada ayrıca PKK ve YPG'yi terör örgütü olarak görmediklerini de belirtti.


Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Aleksandr Botsan-Harçenko, "Kürtlerin katılımı olmadan Suriye'de tam kapsamlı bir çözüm bulmak ve bunu uygulamak mümkün gözükmüyor" açıklamasında bulundu.

Rus basınına konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı yetkilisi Aleksandr Botsan-Harçenko, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın geleceğiyle ilgili konunun "Rusya ve Türkiye arasında diyalogu geliştirmeyi engellemediğini" söyledi.

Sputnik'in haberine göre Botsan-Harçenko, Rusya ve Türkiye arasında Suriye'deki duruma ilişkin birçok fikir ayrılığının bulunduğunu ancak Moskova ve Ankara'nın Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda hemfikir olduğunun altını çizdi.

Rusya ve Türkiye arasında terörle mücadele alanında yoğun bir iletişim bulunduğunu belirten Botsan-Harçenko, "İki ülkeni istihbarat servisleri ve orduları, terörle mücadele konusunda verimli, etkili ve yoğun bir iletişim kurdu. Normalleşme süreci devam ediyor, elde edilen sonuçları görüyoruz ve bundan memnunuz. Ancak memnuniyet henüz yüzde 100 değil" dedi.

'Kürtlerin Katılımı Olmadan Kapsamlı Çözüm Olmaz'

Botsan-Harçenko, Suriye krizinde tam kapsamlı çözümün "Ancak Suriyeli Kürtlerin çözüm sürecine dahil edilmesi halinde sağlanabileceğini" söyledi.

Rusya'nın bu konudaki pozisyonunun değişmediğini ve Ankara ile bu meseleyi konuştuklarını söyleyen Rus yetkili, "Suriyeli Kürtler, ülkenin kuzeyinde faaliyet gösteriyor ve o bölgede bir faktör konumundalar. Kürtlerin katılımı olmadan Suriye'de tam kapsamlı bir çözüm bulmak ve bunu uygulamak mümkün gözükmüyor" dedi.

'PKK Ve YPG'yi Terör Örgütü Olarak Görmüyoruz'

Botsan-Harçenko, "Türkiye'de faaliyet gösteren PKK ile Suriye'nin kuzeyinde faaliyet gösteren YPG'yi terörist örgütler olarak görmediklerini" söyledi.

Rus basınına konuşan Botsan-Harçenko, "Rusya'da bu örgütler resmi olarak teröristler listesinde değil. Bu bir gerçek, durum böyle" dedi.

Yetkili, "Bunun yanında her somut olayı, faillerin suç düzeyine ilişkin araştırma sonuçlarına bağlı olarak terör eylemleri olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu.
Rusya'dan bir "Kürtler olmadan çözüm olmaz" açıklaması daha / PKK ve YPG terör örgütü değil! Reviewed by ZEReditor II on 9.2.17 Rating: 5 Rusya, Suriye'de Kürtler'e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada ayrıc...

2 yorum:

  1. Yemişim süryenin veya her hangi bir deletin.toprak bütünlüğünü. Hem toprak bütünlüğünü koruyorsunuz hemde kğrtler olmadsn iyi bir çözüm olmaz diyorlar peki kürdleri oraya davet etme sebebi nedir ceblerine iki üç şam şekerini koyupta razı etmekmi o lanetlennmiş lozan ve sevr antlaşması gibi kürdleri
    kandırmakmı sanki roj ava süriyelilerin babaları toprağıdırds kürdlere hibe edeceklermiş

    YanıtlaSil
  2. abd bunun kulanığını çekti yola geldi ama satılmış kürtler var asla kürtler devlet kuramaz

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.