Rojava Asayişi: 45 Haşdi Şabi militanını yakaladık!

Batı Kürdistan’ın (Rojava) Kamişlo kentinde görevli PYD asayişi bugüne kadar 45 Haşdi Şabi savaşçısının yakalandığını belirtti.


Rojava'nın Kamişlo kentindeki PYD asayiş yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada, bugüne kadar Irak’lı Şiiler tarafından oluşturulan ve IŞİD'e karşı savaşan milislerden oluşan Haşdi Şabi’ye bağlı 45 militanın yakalandığı belirtti.

Kamişlo Rojava Asayişi’nin resmi web sayfasında yayınlanan bir videoda konuşan bir asayiş yetkilisi, Haşdi Şabi’ye bağlı militanların Batı Kürdistan'a, özellikle de Kamişlo’ya çok fazla sayıda geçtiklerini, kendilerinin ne Haşdi Şabi’nin ne de diğer grupların Cezire Kantonu’nun istikrarını bozmalarına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Kamişlo asayiş sorumlusu bugüne kadar 45 Haşdi Şabi militanının yakalandığına dikkat çekti.

IŞİD’in Irak’a saldırısının ardından, Irak’ın önde gelen Şii liderlerinden Eli Sistani’nin çağrısı üzerine oluşturulan gönüllü İii milis gücü olan Haşdi Şabi’ye bağlı bir grubun İranlı Pastar ve Besiçler ile Lübnan Hizbullah’ının militanları ile birlikte Beşar Esad rejimine yardım etmek için Suriye’ye geçmişlerdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler