Ads[no]

Ads[no]

6 Şubat 2017

Rojava Asayişi: 45 Haşdi Şabi militanını yakaladık!

Batı Kürdistan’ın (Rojava) Kamişlo kentinde görevli PYD asayişi bugüne kadar 45 Haşdi Şabi savaşçısının yakalandığını belirtti.


Rojava'nın Kamişlo kentindeki PYD asayiş yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada, bugüne kadar Irak’lı Şiiler tarafından oluşturulan ve IŞİD'e karşı savaşan milislerden oluşan Haşdi Şabi’ye bağlı 45 militanın yakalandığı belirtti.

Kamişlo Rojava Asayişi’nin resmi web sayfasında yayınlanan bir videoda konuşan bir asayiş yetkilisi, Haşdi Şabi’ye bağlı militanların Batı Kürdistan'a, özellikle de Kamişlo’ya çok fazla sayıda geçtiklerini, kendilerinin ne Haşdi Şabi’nin ne de diğer grupların Cezire Kantonu’nun istikrarını bozmalarına izin vermeyeceklerini dile getirdi.

Kamişlo asayiş sorumlusu bugüne kadar 45 Haşdi Şabi militanının yakalandığına dikkat çekti.

IŞİD’in Irak’a saldırısının ardından, Irak’ın önde gelen Şii liderlerinden Eli Sistani’nin çağrısı üzerine oluşturulan gönüllü İii milis gücü olan Haşdi Şabi’ye bağlı bir grubun İranlı Pastar ve Besiçler ile Lübnan Hizbullah’ının militanları ile birlikte Beşar Esad rejimine yardım etmek için Suriye’ye geçmişlerdi.
Rojava Asayişi: 45 Haşdi Şabi militanını yakaladık! Reviewed by ZEReditor II on 6.2.17 Rating: 5 Batı Kürdistan’ın (Rojava) Kamişlo kentinde görevli PYD asayişi bugüne kadar 45 Haşdi Şabi savaşç...

3 yorum:

  1. önce pkk sonra haşdi sabi tutun işid gibi kafalarını kesin allau ekber millet huzur bulsun decalın orduları

    YanıtlaSil
  2. Bu haberler pyd esad çatıştı oyununa benziyor pyd yalan makinası esad merkezde ordusu var kontrol onda pyd yi sadece Kürdlere baskı aracı olarak kullanıyor sadece şii milisler yok bir sürü grup var hepsi iran destekli pyd sadece Peşmergeye karşı konumlanmış durumda gelirseniz savaşırız yani şunu demek istiyor esad var şii milisler var gelirseniz ilk biz karşı çıkarız diyor zaten planları şöyle Peşmerge karşı hepsi pyd li gözükeçek öldürülen terörist esadcıları pkk terör medyası kardeş kavgası diyecek ama öyle degil zaten esadı koruyan pyd ile savaş Kürdler arası iç savaş degildir.

    YanıtlaSil
  3. Lan isimsiz ibne. Barzani pkk yı kovup başikayı tc ye vermedimi. Şimdi pyd niye peşmergeleri rojavaya ya soksun. Barzaniye serbest, öcalana yasak... Beyin fukarasısınız kabul edin.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.