Ads[no]

Ads[no]

2 Şubat 2017

Reuters: El Bab'ta Türkiye - Suriye çatışması çıkabilir!

Suriye Ordusu'nun, El Bab'a yönelik ilerleyişi sürüyor. Reuters’a konuşan bir kaynak, Rejim Güçleri, Türkiye’nin El Bab'taki ilerleyişini durdurmayı planladıklarını ve gerekirse TSK destekli ÖSO’yla çatışabileceklerini söyledi.


İddiaya göre, Suriye'de Rejim Güçleri'ne bağlı elit Kaplan Birlikleri’nin liderliğindeki savaşçılar, Halep’in 40 km kuzeydoğusundaki El Bab'a 6 kilometre kadar yaklaştı.

Söz konusu kaynak, operasyonun Halep’teki bir komuta merkezinden yönetildiğini belirtti. Haber, Suriye ordusunun sahadaki müttefiklerinden olan İran veya Hizbullah üyesi bir askeri kaynağa dayandırılıyor.

Söz konusu kaynak, Rusya’nın da kendilerine 'talep edildiğinde' hava desteği verdiğini belirtti.

Kaynak, ana amaçlarının Türkiye’nin ilerlemesini durdurmak olduğunu, bir çatışmaya girmeyi planlamadıklarını ve 'bu cephede gelişen oyunda üstün ele sahip olmayı amaçladıklarını' söyledi.

Ancak kaynak, 'gerekirse Türkiye’yle birlikte savaşan ÖSO ile çatışmaya hazır olduklarını' söyledi.


Reuters ajansı ise, bu gelişmenin Türkiye’yle Suriye arasında ilk kez doğrudan çatışma çıkmasına sebep olabileceği yorumunu yaptı:

"Şam yönetimi komşusunun stratejik önem taşıyan Suriye’nin daha derinlerine girmesini engellemeye çalışırken, Suriye ordusunun IŞİD’in elindeki El Bab’a doğru hızlı ilerleyişi Türkiye’yle çatışma riskini doğurabilir.”
Reuters: El Bab'ta Türkiye - Suriye çatışması çıkabilir! Reviewed by ZEReditor II on 2.2.17 Rating: 5 Suriye Ordusu'nun, El Bab'a yönelik ilerleyişi sürüyor. Reuters’a konuşan bir kaynak, Rej...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.