Referandum sürecinde Devlet Bahçeli'nin Meral Akşener stratejisi!

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği referandum desteği nedeniyle MHP içinde eleştirilerin hedefi olan Devlet Bahçeli, muhalefetin öne çıkan ismi Meral Akşener'i hedef almaya karar verdi.

AK Parti'ye Partili Cumhurbaşkanlığı'na ilişkin anayasa değişikliği desteği veren ve  referandumda 'evet' diyeceklerini açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti içindeki 'hayır'cı muhalefete karşı stratejisini belirlediği belirtildi.

Hürriyet Gazetesi'nden Abdulkadir Selvi'nin köşesinde dile getirdiği stratejiye göre, Devlet Bahçeli referandum sürecinde Meral Akşener'i hedef alacak:

"Referandum sürecinin en sancılı geçeceği parti MHP, önümüzdeki hafta Konya’da yapacağı toplantı ile startı veriyor. MHP’de kampanya süreciyle birlikte parti kimliğinin ağır basacağı beklentisi hâkim.

Meral Akşener’i bu kez 15 Temmuz darbe girişiminden vuracaklar. Olağanüstü Kongre sürecinde Akşener ile FETÖ bağlantısını ön plana çıkaran Bahçeli’nin bu kez Akşener’i FETÖ’cü darbe üzerinden vuracağı haberleri geliyor kulağıma. Bakalım Bahçeli’nin heybesinde neler var?"