Ads[no]

Ads[no]

12 Şubat 2017

Rakka Operasyonu'nun 3. aşamasına ait 9 günlük bilanço açıklandı

Rakka'ya yönelik Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 3. aşamasına ait bilanço açıklandı.


Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 3. aşamasına ait bilanço açıklandı. 9 gün süren operasyonlarda, Rakka’nın kuzey ve doğusunda 700 kilometrekarelik alan IŞİD'den arındırıldı. 98 köy ve mezra ele geçirilirken 124 IŞİD'li öldürüldü.


Rakka'nın IŞİD'den alınmasına yönelik düzenlenen operasyonların 3. aşamasına  ilişkin yapılan açıklamada, DSG Resmi Sözcüsü Telal Silo ve çok sayıda DSG komutanı da hazır bulundu.

Demokratik Suriye Güçleri'nden (DSG) gelen açıklama şu şekilde:

"Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 3’üncü aşaması planlandığı gibi başarılı bir şekilde sona erdi.  Rakka’nın kuzeydoğusundaki IŞİD çetelerinin savunma hatları kırıldı.

9 gün boyunca devam eden operasyonlarda Uluslararası Koalisyon Güçleri hava ve özel güçleri ile savaşçılarımızın ilerleyişine destek sundu. 40 kilometrelik bir mesafe katedilerek Rakka kenti sınırına ulaşıldı.

* Rakka’nın kuzeydoğusunda 700 kilometrekarelik alan IŞİD çetelerinde temizlendi.

* 98 köy ve mezra özgürleştirildi ve topraklarına dönen yurttaşların acil ihtiyaçları temin edildi.

* 124 terörist öldürüldü, çok sayıda terörist yaralandı ve 9 terörist sağ ele geçirildi.

* Çetelere  ait çok sayıda havan, askeri malzeme ve ağır silah monteli araç imha edildi. 63 tünel ve onlarca nokta ve patlayıcı üretim merkezi imha edildi. Bomba yüklü 3 araç ve bin 256 mayın imha edildi. Çetelere ait 3 keşif uçağı düşürüldü. Yüklü miktarda cephane ve askeri ara. ele geçirildi.

* 13 DSG savaşçısı ve özsavunma askeri şehit düştü.

* 750 Rakkalı sivil eğitimlerimize katılma kararı aldı ve eğitimleri devam ediyor.
Rakka Operasyonu'nun 3. aşamasına ait 9 günlük bilanço açıklandı Reviewed by ZEReditor II on 12.2.17 Rating: 5 Rakka'ya yönelik Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nin 3. aşamasına ait bilanço açıklandı. Fırat’ın G...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.