Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

PYD Asayişi 6 Kürt siyasetçiyi serbest bıraktı

Batı Kürdistan'ın Qamişlo kentinde Peşmerge cenazesine katıldıkları gerekçesiyle PYD asayişinin tutukladığı 6 Kürt siyasetçi serbest bırakıldı.

Kürdistan Demokrat Partisi - Suriye (KDP-S) yönetimi yaptığı açıklamada PYD asayişinin daha önce tutukladığı Abdurrahman Mahmut, Abdullah Gedo, Misin Xelef, Ridwan Mihemed, Mihemed Eli ve Xeyas Yunus isimli üyelerinin serbest bırakıldığını kaydetti.

Kürt Ulusal Konseyi - Suriye (ENKS) çatısı altında faliyet yürüten çok sayıda farklı Kürt partisinin üyeleri halen PYD asayişinde tutuklu bulunuyor.

ENKS ise uluslararası kurumlara başvurarak tutuklanan Kürt siyasetçilerin serbest bırakılması için harekete geçmelerini istemişti.
PYD Asayişi 6 Kürt siyasetçiyi serbest bıraktı Reviewed by ZEReditor I on 7.2.17 Rating: 5 Batı Kürdistan 'ın Qamişlo kenti nde Peşmerge cenazesine katıldıkları gerekçesiyle  PYD asayiş...

1 yorum:

  1. eneks pyd pkk soysuzları sonuz yakındır iran ırak suriye gidin sizi siksssin satılmış namusuzlar ona bunu yıllarca köpeklik etmediniz mi? yetmezmi bu kadar kürt kanı akıttınız ne zaman doyacaksınız kürt kanıyla serefsizler gidin peşmerge destek olun barzani kürdistan kursun sizin gibi serefsizlerinde hiç olmasa bir mezar yeriz olsun

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.